به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، «بهمن دری» معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر، گفت: در این طرح با پیش بینی اولیه یک میلیون جلد قرآن کریم که (بصورت رایگان) در اختیار کانونهای مساجد کشور قرار می گیرد با اولویت مناطق کم برخوردارو محروم٬ روستاها٬ شهرهای کوچک٬ استان‌ها و تهران در ماه مبارک رمضان به اجرا در خواهد آمد.

دری آغاز این طرح در ماه مبارک رمضان را احترام و تكریم مقام و منزلت قرآن در ماه نزول قرآن دانست و افزود: این طرح تا پایان سال جاری بعنوان سیاست کلی معاونت در سراسرکشور ادامه خواهد داشت وهیچ محدودیتی در اجرای این طرح وجود ندارد و در صورت نیاز به افزایش٬ این امکان وجود دارد.

معاون امورفرهنگی ملاک اهدای قرآن نو به مساجد را در ازای قرآنهای فرسوده عنوان کرد و گفت: قرآن‌های اهدایی از بهترین ترجمه‌های در سال گذشته (که برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران است) انتخاب خواهد شد.

وی توسعه و گسترش فرهنگ ناب قرآن در جامعه، ایجاد بستر مناسب برای جمع‌آوری قرآن‌های فرسوده و جایگزینی قرآنهای نو با ترجمه های قوی را از مهمترین کارهای فرهنگی دانست وافزود: تمام مسوولان حوزه فرهنگ در نهادینه کردن فرهنگ ناب قرآنی در جامعه مسوول هستند و باید تمام تلاش خود را برای انجام این مهم به کارگیرند.

دری ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه را اصلی‌ترین راهكار مقابله با توطئه دشمنان دانست و گفت: دشمنان اسلام همیشه با توطئه به دنبال زیر سؤال بردن مكتب اسلام و قرآن هستند كه باید برای مقابله با آنها با اجرای برنامه‌های فرهنگی، اعتقادات و ایمان مردم را تقویت كرد.