به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا،‌ آیین گشایش بخش بین‌المللی نوزدهمین نمایشگاه قرآن‌كریم چهارشنبه شب با سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اصلی شبستان برپا شد.

سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه بخش بین‌الملل نوزدهمین نمایشگاه قرآن کریم گفت: اسلام دینی جهانی است و حضرت محمد(ص) پیامبری برای همه جهانیان و قرآن نیز كتابی جهانی است.

وی ادامه داد: هر سال در برپایی نمایشگاه قرآن‌كریم مقدماتی را فراهم می‌كنیم تا دیگر كشورها نیز با این رویداد آشنا شوند و آثار و فعالیت‌های خود را ارایه كنند تا ضمن تبادل اندیشه با بركات نظام جمهوری اسلامی و تاكیدات مقام معظم رهبری آشنا شوند.

حسینی با تاكید بر توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به حفظ و قرائت كلام وحی خاطرنشان کرد: ایشان امروز حدود 4 ساعت تلاوت‌های قاریان قرآن مجید را استماع كردند و این باعث دلگرمی حافظان قرآن‌كریم است كه به اعتقاد مقام معظم رهبری، ایران اسلامی باید حدود 10 میلیون حافظ قرآن داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی دیگر از سخنانش، اظهار کرد: همان طور كه یكی از اهداف هالیوود ساختن فیلم علیه اسلام و مسلمانان است، ما نیز متقابلاً باید برای معرفی معارف قرآنی به جهانیان بكوشیم و به همین دلیل بخش بین‌الملل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فیلم سینمای «ملك سلیمان» اضافه كرد: این فیلم و 10ها سریال برگرفته از قصص قرآنی تجربه‌های خوبی هستند و ما آماده‌ایم كه این دستاوردها را در اختیار برادران مسلمان دیگر كشورها قرار دهیم.

حسینی در پایان یادآور شد: ما نیاز داریم قرآن به همه زبان‌های زنده دنیا ترجمه شود و ترجمه قرآن با ترجمه كتاب مقدس -تورات و انجیل - فاصله زیادی دارد و قابل مقایسه نیست، كه خوشبختانه این حركت آغاز شده است.