به گزارش خبرنگار ادبیات برنا، کتاب‌‌های سید مهدی شجاعی همیشه به دلیل نثر جذاب و شیوه نگارش وی، جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ها بوده‌اند و به تازگی نیز چاپ نوزدهم کتاب "آفتاب در حجاب" او، روانه بازار کتاب شده است.

این کتاب شرحی داستان‌وار از گوشه‌ عاشورایی حیات زینب كبری (س) است. این كتاب صرفا به وقایعی از زندگی این بانوی بزرگ می‌پردازد كه در ارتباط با امام حسین (ع) و واقعه‌ كربلا باشد.

كتاب در 18 فصل و یا به تعبیر نویسنده، در 18 پرتو نوشته شده است. نویسنده با مخاطب قرار دادن آن حضرت، همچون روایت‌گری كه گویا لحظه‌لحظه با ایشان همراه بوده، به بازگویی خاطرات حضرت، برایش پرداخته و گویی كه حرف‌های نهان در دلش را در آن لحظه‌های پر نهیب، بر زبان قلم آورده است.

در بخشی از کتاب آمده است: قرار ناگذاشته‌ میان تو و حسین این است که تو در خیام از سجاد و زن‌ها و بچه‌ها حراست کنی و او با رمزی، رجزی، ترنم شعری، آوای دعایی و فریاد لاحولی، سلامتی‌اش را پیوسته با تو در میان بگذارد.

و این رمز را چه خوش با رجز آغاز کرده است. و تو احساس می کنی که این نه رجز که ضربان قلب توست و آرزو می‌کنی که تا قیام قیامت، این صدا در گوش آسمان و زمین طنین‌ بیندازد.

چاپ نوزدهم "آفتاب در حجاب" در 240 صفحه، پنج هزار نسخه، قطع رقعی و با قیمت پنج هزار تومان لاز سوی نشر نیستان روانه بازار کتاب شده است.