به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر برنا، اختتامیه دومین جشنواره جوانه با حضور محمدحسین صوفی معاون صدا و بهنام احمدپور مدیر شبکه رادیویی جوان به همراه مسوولان صدا و سیما و پیشکسوتان رادیو در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

محمدحسین صوفی معاون صدای جمهوری اسلامی ایران در ابتدای این جشنواره اظهار داشت: رسانه رادیو در جهان بیش از 90 سال و در ایران بیش از 70 سال عمر دارد. رادیو در 70 سال گذشته چند وظیفه عمده و اساسی را برعهده داشته است.

وی افزود: یکی از مهمترین وظایف رادیو رویکرد اطلاع‌رسانی بوده است تا اقشار مختلف مردم آخرین اخبار مورد نیاز خود را از رسانه‌ها دریافت کنند جوانان با رادیو انس و الفت بیشتری پیدا کردند. رادیو به ویژه در زمان‌های بحران یک رفیق و همراه برای مخاطبان بوده است.

صوفی اضافه کرد: بیان هنجارها، تبلیغ، تبیین و آموزش حقوق شهروندی از ارزش‌های پذیرفته شده جامعه را از دیگر وظایف رسانه رادیو است.

معاون صدا تصریح کرد: در طول سال‌هایی که از انقلاب می‌گذرد رادیو با توسعه کمی و کیفی توانسته نقش اطلاع‌رسانی،فرهنگ‌سازی، تفریح و سرگرمی را برای مخاطبان خود به همراه داشته باشد.

صوفی با توجه به نگاه ویژه به افزایش برنامه‌های طنز، تفریح و سرگرمی خاطر نشان کرد: بیست و پنجمین شبکه رادیوی اسلامی به نام شبکه رادیو لبخند در بهمن ماه همزمان با ایام دهه فجر افتتاح می‌شود.

وی در پایان گفت: سال آینده جشنواره جوانه به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد از عموم علاقه‌مندان دعوت می‌کنیم با جدیت بیشتری برای تولید آثار مناسب‌تر برای یک رقابت سنگین آمادگی بیشتری داشته باشند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از نماد جشنواره جوانه سال آینده توسط محمد صوفی معاون صدا و بهنام احمد پور مدیر شبکه رادیو جوان رونمایی شد.