به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی؛ در بررسی نظرات بینندگان شبکه تلویزیونی Hispan TV اغلب بینندگان این شبکه را به عنوان رسانه‌ای جایگزین که چهره واقعی رسانه‌های غربی را بیان می‌کرد، معرفی کرده‌اند.

عده‌ای دیگر نیز قطع پخش ماهواره‌ای برنامه‌های شبکه Hispan TV را پیروی اتحادیه اروپا از سیاست‌های آمریکا و لابی صهیونیسم که در بسیاری موارد از این سیاست کورکورانه اروپا انتقاد شده است.

شرکت اسپانیایی خدمات ماهواره‌ای "هیسپاست" (Hispasat) جمعه 21 دسامبر شبکه‌های انگلیسی‌زبان پرس تی‌وی و اسپانیایی زبان Hispan TV ایران را به خاطر آن‌چه تحریم رییس صدا و سیمای ایران نامید، از فهرست پخش ماهواره‌ای خود در اسپانیا و آمریکای لاتین حذف کرد. 

«محمد سرافراز» معاون برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران درباره اقدام شرکت‌های اروپایی عرضه خدمات ماهواره‌ای در قطع شبکه‌های برون مرزی ایران، تاکید کرد، روشی که دولت‌های غربی در برخورد با رسانه‌های ایران در پیش گرفته‌اند، از نظر حقوقی یادآور "قانون جنگل" و از نگاه آزادی بیان، یادآور دوره "قرون وسطی" و تفتیش عقاید است که در آن، دانستن، جرم تلقی می‌شد.