به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا به نقل از روابط عمومی شبکه خبر، در جدیدترین قسمت از مستند "بحران در سوریه" به موضوع تاریخچه روابط ترکیه و فراز و فرود روابط سیاسی – اقتصادی این کشور با سوریه پرداخته خواهد شد.

مرزبندی سوریه پس از جنگ جهانی اول، اختلافات ارضی و تاریخی سوریه با ترکیه، حساب‌های تسویه نشده ترکیه و سوریه با یکدیگر، دو روی سکه روابط مشکوک دوستانه ترکیه با سوریه و بازی سیاسی ترکیه در تحولات سوریه از جمله موضوعاتی است که در قسمت پنجم مستند "بحران در سوریه" به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

در این برنامه کارشناسان سوری و لبنانی چون محمد نورالدین، شریف شحاده، علی قاسم، بسام ابوعبدالله و وئام وهاب به تحلیل روابط ترکیه با سوریه و دورنمای تحولات این دو کشور می‌پردازند.

تاکنون چهار قسمت از مجموعه مستند "بحران در سوریه" از شبکه خبر پخش شده است. در قسمت اول این مجموعه با عنوان "آتشفشان دمشق" به تحلیل روند اتفاقات و حوادث سوریه از زمان شروع بحران تاکنون، در قسمت دوم با عنوان "سلاح" به چرایی و چگونگی ورود سلاح به بحران سوریه، در قسمت سوم به ریشه اصلی بروز بحران در سوریه که همانا حمایت دولت اسد از جریان مقاومت در منطقه است و در قسمت چهارم موضوع دخالت خارجی در بحران سوریه، مورد بررسی و کنکاش قرار گرفته بود.

مجموعه مستند "بحران در سوریه" با موضوع تحولات سیاسی – امنیتی سوریه در دو سال اخیر، به همت گروه سیاسی شبکه خبر تولید شده و هر هفته شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها ساعت 16:30از شبکه خبر پخش می‌شود.