به گزارش خبرگزاری سرویس فرهنگی برنا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، امروز شبکه«I Film» به زبان انگلیسی با حضور عزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان صداوسیما، مدیران سیما و اصحاب رسانه افتتاح شد.

مهندس ضرغامی در مراسم افتتاح این شبكه گفت: «آی‌فیلم» انگلیسی فرصت بسیار خوبی برای نمایش ظرفیت‌ها و قابلیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف به خصوص در حوزه فیلم و برنامه‌های نمایشی است. 

رئیس صدا و سیما با قدردانی از معاون برون‌مرزی سازمان صدا و سیما و همكاران این حوزه، فعالیت مدیران و برنامه‌سازان شبکه «آی‌فیلم» عربی را بسیار موفق و تاثیرگذار در بین مخاطبان ارزیابی كرد.
 
وی افزود: قابلیت جدیدی كه برای مخاطبان انگلیسی زبان در این شبكه فراهم شده است می‌تواند بیش از پیش فرهنگ، اداب و رسوم مردم ایران را به جهانیان معرفی كند.

مهندس ضرغامی، تاكید كرد راه‌اندازی شبكه‌های جدیدی مانند «تماشا» و «سلامت» و همچنین ایجاد ظرفیت‌ بیشتر برای شبكه‌هایی مانند «آی‌فیلم» علی‌رغم كمبودهای مالی و تشدید تحریم‌ها، نشان دهنده توانمندی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در اجرای برنامه‌های خود در راستای خدمت‌رسانی به مخاطبان ملی و بین‌المللی است.