امیرعلی نبویان، در گفت‌وگو با خبرنگار تلویزیون برنا، گفت: خیلی‌ها از اینکه بعد از سال‌ها قصه‌خوانی در برنامه «رادیو هفت» به بازیگری روی آوردم تعجب کردند در حالی که من قبل از اینکه بنویسم، بازیگری می‌کردم و به کلاس‌های بازیگری می‌رفتم. منتهی بعد از گذشت مدتی جذب نویسندگی شدم و نوشتن به قدری من را به خود جذاب کرد که بیشتر تمرکزم را در این حرفه گذاشتم.
 
نبویان گفت: البته در مدتی که به کلاس‌های بازیگری می‌رفتم پیشنهادهای زیادی برای بازی داشتم اما مسعود فروتن به من توصیه کرد فعلاً بازی نکنم و برای ورود به این عرصه صبور باشم تا اینکه زمینه حضور و قصه‌خوانی‌ام در برنامه «رادیو هفت» رقم خورد و خوشبختانه قصه‌های امیرعلی هم با اقبال خوب مخاطبان مواجه شد.

امیرعلی ادامه داد: هیچ‌وقت دوست نداشتم که تنها در قالب قصه‌های امیرعلی کلیشه شوم به همین دلیل منتظر فرصتی بودم تا بتوانم ورای این قصه‌ها توانای‌های خودم را نشان دهم در طول مدتی هم که در این برنامه فعالیت می‌کردم باز هم با پیشنهادهای بازیگری مواجهه بودم اما این پیشنهادها رغبتی را برای بازی در من ایجاد نمی‌کردند. چرا که به لحاظ فیلمنامه در سطح پایینی قرار داشتند تا اینکه سرانجام برای بازی در سریال نوش‌دارو، به کارگردانی جواد اردکانی، از من دعوت شد.

نبویان در مورد چگونگی پذیرش این نقش گقت: «نوش‌دار» و به لحاظ قصه برای من جذابیتی زیادی داشت چرا که در آن باید در نقش یک پدر و پسر را بازی می‌کردم که ضمن شباهت زیاد به لحاظ ظاهری، تفاوت‌های رفتاری هم به لحاظ مقطعی زمانی که در آن زندگی می‌کردند با هم داشتند.
 
او ادامه داد: در سریال «نوش‌دارو» باید درقسمت‌های در نقش جوانی پدر که در جبهه‌های جنگ می‌گذشت ظاهر می‌شدم و در قسمت‌های دیگر هم در نقش پسر، که جوانی امروزی است بازی می‌کردم با وجود اینکه بسیاری معتقد بودند بازی در چنین نقشی ریسک زیادی را برای من به دنبال دارد اما من آن را یک موقعیت خوب تلقی می‌کردم چرا که نشان دادن تفاوت‌های جنس زندگی یک جوان دیروزی و امروزی جذابیت‌های خاصی را برای بازیگر و مخاطب ایجاد می‌کند.

بازیگر سریال «نوش‌دارو» در مورد گریم متفاوتش در آن سریال گفت: چون نحوه فیلم‌برداری ما به گونه‌ای نبود که از ابتدا تا به انتها یک کاراکتر را فیلم‌برداری کنیم به همین خاطر پدر و پسر این سریال باید به یکدیگر شباهت می‌داشتند البته این موضوع را نویسنده در فیلم‌نامه هم لحاظ کرده بود از طرف دیگر، ظاهر پدر در دوران جنگ باید به گونه‌ای می‌بود که به راحتی از سایرین تمیز داده شود به همین علت عباس صالحی گریمور این کار، تصمیم گرفت موهایم را روشن کند.

نبویان پایان در مورد سرنوشت «قصه‌های امیرعلی» در «رادیو هفت» گفت: بعد از پایان بازیگری‌ام لطمه‌ای را در نحوه اجرایم و باور پذیری مردم ایجاد کند از طرفی با وجود علاقه و عشقی که به قصه‌های امیر علی دارم اما دوست ندارم در این قالب کلیشه‌ای شوم هر چند که اگر بین بازیگری و نویسندگی قرار باشد یک کدام را انتخاب کنم بی‌تردید نویسندگی را بر می‌گزینم. یافتن نقشم در این سریال بار دیگر به قوت گذشته «قصه‌های امیرعلی» را در برنامه «رادیو هفت» اجرا می‌کنم و فکر نمی‌کنم.