به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی شبکه بین المللی سحر، ویژه برنامه «عید غدیر خم» به تهیه کنندگی حسن سیف الهی برای پخش از سیمای آذری این شبکه برای این روز ترتیب داده شده که برای مخاطبان آن پخش خواهد شد.

سیف الهی تهیه کننده این ویژه برنامه توضیح داد: مصادف با سالروز معرفی حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در جایگاه ولایت و جانشینی رسول خدا (ص)، سیمای آذری شبکه سحر برنامه زنده ای با حضور کارشناس، شاعر و مداح اهل بیت عصمت و طهارت به روی آنتن خواهیم برد. در این برنامه سعی خواهد شد تا به تاریخچه، فلسفه و جایگاه مسئله غدیر خم اشاره نماییم.

وی تشریح کرد: این برنامه که از ساختاری ترکیبی برخوردار است،از قسمت های مختلفی مانند گفت و گو کارشناس و مجری، شعرخوانی، نریشن و ... تشکیل شده است.

حضرت حجت الاسلام سهراب هاشمی هشترودی به عنوان کارشناس در برنامه حضور خواهد یافت و به تاریخچه و شبهات مطرح در زمینه جانشین رسول خدا و مسئله ولایت امیرالمومنین پاسخ خواهد داد و عبدالله بحرالعلومی به عنوان مجری این برنامه را اجرا می نماید.

در ادامه این برنامه به منظور ایجاد فضای معنوی متناسب با روز عید غدیر خم از مدیحه سرایی مداح آذری زبان مرتضی عزیزی در این برنامه استفاده خواهیم نمود.در تهیه این برنامه؛ معصومه ظهیر به عنوان دستیار تهیه کننده و محمدرضا شهبازیان نیز به عنوان گرافیست همکاری خواهند داشت.

ویژه برنامه «عید سعید غدیر خم » پنجشنبه 2 آبان مصادف با روز عید سعید غدیر خم از ساعت 16:30 به وقت تهران به مدت 55 دقیقه برای آذری زبانان شیفته ولایت حضرت امیر علیه السلام از سیمای آذری کانال یک شبکه جهانی سحر به روی آنتن خواهدد رفت