به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از ستاد خبری جشنواره تلویزیونی جام جم این جشنواره توسط معاونت سیمای جمهوری اسلامی ایران با رویکرد مرور بر عملکرد شبکه‌های تلویزیونی در عرصه‌های گوناگون و تجلیل از هنرمندان کوشا، خلاق، پویا و متعهد در این زمینه برگزار می‌شود.

این رویداد فرهنگی هنری در ۶ بخش مجموعه‌های تلویزیونی، فیلم‌های تلویزیونی، مستند، برنامه‌های ترکیبی گفتگو محور، پویانمایی و بین الملل برگزار می‌شود.

در این جشنواره موضوع بخش‌های فیلم‌های تلویزیونی، مستند، برنامه‌های ترکیبی و پویانمایی آزاد بوده و دو بخش مجموعه‌های تلویزیونی با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و بین الملل با موضوع مقاومت و بیداری اسلامی برگزار خواهد شد.

بر اساس فراخوان جشنواره دوم آذرماه آخرین مهلت دریافت آثار بوده و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم می‌توانند به دبیرخانه بخش مورد نظر مراجعه کنند.

دبیرخانه بخش مجموعه‌های تلویزیونی در شبکه ۳ سیما، بخش فیلم‌های تلویزیونی در مرکز سیما فیلم، بخش مستند در شبکه مستند، بخش برنامه‌های ترکیبی در شبکه ۴ سیما، بخش پویانمایی در شبکه پویا و بخش بین الملل در اداره کل تامین برنامه و رسانه بین‌الملل سیما فعال شده است.