امیررضا دلاوری بازیگر نقش "کیوان علمداری" در ساختمان 85، درباره حضور در این مجموعه تلویزیونی به خبرنگار تلویزیون گفت: بعد از خواندن فیلمنامه پی بردم گرچه حجم این نقش زیاد نیست اما کاراکتری است که دیده می‌شود و جای کار بسیاری دارد. به ویژه که کارگردانی مثل فخیم‌زاده پشت کار بود و می‌دانستم مجموعه چیز بدی از آب درنمی‌آید برای همین خود را به فخیم‌زاده سپردم.

وی افزود: گرچه هر کدام از مدیوم‌های نمایش هنری چون سینما، تئاتر و تلویزیون جذابیت خاص خود را دارد اما تلویزیون به دلیل همگانی بودن کمک می‌کند بازیگر به مخاطب معرفی شود و یک بازیگر جز رضایت مخاطب چیز دیگری نمی‌خواهد.

دلاوری تصریح کرد: کار با فخیم‌زاده به عنوان یک کارگردان فهیم، نویسنده خوب و بازیگر توانا لذت بخش بود و "ساختمان 85" با راهنمایی‌های همیشگی او که به پیشرفت کار بدون اتلاف وقت انجامید تجربه ارزشمندی برای من به حساب می‌آید. وی در کارهای گذشته‌اش نیز توانمندی خود را ثابت کرده و از عمر من هم بیشتر کار کرده‌است.

وی با بیان این مطلب که پیش از این نیز در آثار جنایی بازی کرده‌است، درباره شخصیت "کیوان علمداری" اظهار کرد: از ابتدا در پی آن بودیم که مخاطب به نیت اصلی کیوان پی نبرد و نفهمد او دنبال چه چیزی است و تا پایان حضور این کاراکتر در فیلم (که شب گذشته شاهد آن بودیم) مخاطب برای قضاوت درباره او دچار تردید می‌شود.