به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، مجموعه "خروس زیرک، روباه کلک" یکی از جدیدترین تولیدات صبا است که در 26 قسمت 15 دقیقه‌ای و با تکنیک کات اوت رایانه‌ای آماده صداگذاری است.

این مجموعه که به تهیه‌کنندگی صبا و کارگردانی مشترک میترا عبدی و علی صمیمی‌زاد تولید شده، قصد ارتباط هر چه بیشتر با مخاطب خود را از طریق فضایی شاد و نیمه موزیکال دارد.

در تولید این مجموعه سعی شده است تا با استفاده از رایانه حرکات شخصیت‌های انیمیشنی را برای مخاطب کودک خود باور پذیرتر و واقعی‌تر کنند و با استفاده از رنگ‌های شاد به فضای فانتزی این مجموعه روحی جدید و شاداب ببخشند.

نگارش فیلمنامه "خروس زیرک، روباه کلک" را احمد خداکریم، لادن خانی‌زاد و بابک کاظمی بر عهده داشتند و اشعار متن و بازنویسی این اشعار به عهده مهرداد رجبی و ناصر خوشبخت بوده است.

نسرین یاوری با طراحی فضاها و محمد خیراندیش با طراحی کاراکترهای زیبا در زمینه‌ای که اجرای آن را آزاده سیدآقایی و فاطمه زندی انجام داده‌اند با جان بخشی کاراکترها توسط علیرضا مرتضوی، علی پور زمانی، سمیرا کشاورزی، راحیل شهبازی، مجید شیرعلی، عهدیه مدرس مطلق و آزاد حمزه‌لو و کامپوزیت علی فتحی کودکان شاهد مجموعه‌ای زیبا و شاداب خواهند بود.