به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، علی دارابی معاون سیمای رییس سازمان صدا و سیما، در نخستین جلسه شورای راهبردی شبکه سه سیما گفت: با تاسیس شبکه ورزش سیما، عمده برنامه‌های ورزشی شبکه سه در كنداكتور شبكه ورزش جا خواهد گرفت و شبكه سه به جوانان اختصاص خواهد یافت.

دارابی افزود: امیدواریم دولت محترم با تخصیص اعتبارات، رسانه ملی را برای راه‌اندازی شبکه ورزش مورد حمایت قرار دهد تا توجه به نسل جوان، خواست‌ها و انتظارات آن‌ها و آینده‌نگری درباره مسائل جوانان که از الزامات دهه چهارم انقلاب است به انجام برسد.

فهیمه فرهمندپور رییس پژوهشگاه مطالعات زنان و خانواده دانشگاه شهید تهران و عضو شورای راهبردی شبکه سوم سیما بر لزوم تاثیر تصمیمات این شورا در تصمیم‌سازی شبکه سوم سیما تاکید کرده و تشکیل شوراهای تخصصی مانند شورای زنان و خانواده و شورای ورزش و نظایر آن را نیز برای کارآمدتر شدن شوراها موثر ارزیابی کرد.


بهمن کارگر، معاون اجتماعی ناجا نیز عملکرد صدا و سیما در مقابل هجمه رسانه‌های بیگانه و دشمنان انقلاب و نظام را ستود و گفت: نیروی انتظامی نیز آمادگی دارد در زمینه‌های مرتبط  برای هم‌اندیشی و همراهی موثر با صدا و سیما، در كنار رسانه ملی باشد.

در بخشی از این نشست حسن گروسی، مدیرکل امور مجلس صدا و سیما نیز گفت: شورای راهبردی می‌تواند در راستای رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی راهبردهای آینده، جامع نگر و قابل انجام ارائه کند و از جمله آن‌ها بر هویت بخشی تحصیل، تهذیب و ورزش برای جوانان است.

همچنین فریدالدین حداد عادل دیگر عضو شورای راهبردی نیز از ارتباط مستقیم و حضور در جمع نسل جوان جامعه به عنوان عاملی موثر برای نقش آفرینی کارآمد شبکه سه سیما یاد کرد.

حجت الاسلام سیدمصطفی میرلوحی، فهیمه فرهمندپور، محمد احسانی‌زاده، رضا روستاآزاد، بهمن کارگر، فرید الدین حداد عادل و حسن گروسی اعضاء شورای راهبردی شبکه سه سیما هستند.