به گزارش خبرگزاری برنا،پنجاه و یکمین مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه (ABU) از 21 اکتبر 2014 با حضور بیش از 550 نماینده و مهمان خارجی در منطقه «ماکائو» کشور چین برگزار می‌شود.

جواد متقی دبیر کل ABU درباره این اتحادیه بیان کرد: مجمع عمومی فرصت فوق‌العاده‌ای برای شبکه‌های رادیو و تلویزیونی منطقه آسیا و اقیانوسیه و دیگر فعالان عرصه رسانه است تا در دنیای رسانه‌های دیجیتال به پیشرفت بیشتری دست یابند.

وی افزود: پنجاهمین سالگرد برگزاری مجمع عمومی ABU فرصتی است که با نگاه به گذشته دریابیم در طول این نیم قرن چه دستاوردهایی داشته‌ایم و مهم‌تر این‌که به پنج دهه آینده نگاه داشته باشیم. ما هم‌اکنون در قرن آسیایی‌ها قرار داریم و باید هدایت رسانه‌ای سایر نقاط جهان را نیز در دست بگیریم. پنجاه و یکمین مجمع عمومی ABU با تمرکز بر آینده پخش تلویزیونی و رادیویی در دنیای رسانه‌ای امروز برگزار می‌شود و قصد داریم به بیش از 260 عضور ABU برای غلبه بر چالش‌های پیش رویشان در عصر رسانه‌ای امروز کمک کنیم.

اعضای «ABU» هر ساله در این همایش بزرگ گردهم می‌آیند تا به رضایت هرچه بیشتر سه‌ونیم میلیارد مخاطب رادیویی و تلویزیونی قاره آسیا و اقیانوسیه کمک کنند.

امسال هتل «کنراد» ماکائو میزبان این همایش سالانه است و مراسم اعطای جوایز «ABU» و جشنواره ترانه‌های تلویزیونی در سالن بزرگ هتل «ونژین» برگزار می‌شود.