به گزارش خبرنگار تلویزیون برنا، "روایت صادقانه" مستند گروه اجتماعی شبکه سوم سیما درباره جمعیت خیرین سلامت است. وظیفه اصلی این جمعیت یافتن خیرین ایرانی در سراسر جهان و معرفی مناطقی که به درمانگاه، بیمارستان یا خانه بهداشت نیاز دارند به آن‌ها است.

سازندگان "روایت صادقانه" همراه با افراد نیکوکار به این مناطق محروم رفته و مراحل ساخت بیمارستان، خانه بهداشت یا درمانگاه را از کلنگ زدن تا بهره‌برداری مستند می‌کنند.

برای ساخت هر قسمت از این مستند 30 دقیقه‌ای سفرهای یک هفته‌ای به سیستان، بندرعباس، گلستان، رشت، کاشان، تبریز، اردبیل و... سفر شده و مراحل مختلف تصویربرداری در گفت‌وگو با خیرین و مردم محروم مناطق به انجام رسیده‌است.

هدف کلی سازندگان این برنامه دعوت مردم به کار خیر و به حضور طلبیدن افراد برای کمک به هم‌نوع است. حتی اگر این کمک تنها محدود به خریدن چند تخت برای یک بیمارستان باشد. همچنین با پخش هشت قسمت از "روایت صادقانه" تعدادی از خیرین برای همکاری با موسسه جمعیت خیرین سلامت تماس گرفته‌اند.

عوامل این مستند تلویزیونی عبارتند از کارگردان: رحمان حاصلی، تهیه‌کننده: نوید محمودی، تصویربردار: رسول خدابنده‌لو، سیامک پورافشار، مدیر تولید: مسعود بنازاده، تدوین: سعید فردنیا، ویدئو گرافیک: حسام فردی.