محمد مسلمی کارگردان مجموعه تازه «فیتیله دو» درباره سری جدید این برنامه به خبرنگار تلویزیون برنا گفت: در «فیتیله دو» رویکردی حرفه‌ای داریم و تمام ویژگی‌های یک برنامه حرفه‌ای از شعر، متن و عواملی که در حال کار هستند را در برنامه لحاظ کرده و به استانداردهای یک برنامه تلویزیونی که اکنون کمتر می‌بینیم رعایت شوند نزدیک شده‌ایم.

وی افزود: این در حالی است که اکنون کمتر شاهد ایجاد تنوع در یک برنامه 90 دقیقه‌‌ای هستیم و آثار اکثرا به تکرار رسیده‌اند. ولی ما در «فیتیله 2» به مخاطب اجازه نخواهیم داد لحظه‌ای چشم از تلویزیون بردارد.بازیگر و کارگردان مجموعه زنده فیتیله با بیان این مطلب که در چیدمان جدول پخش برنامه تنوع تصویری و موضوعی با هم لحاظ شده‌اند، اظهار کرد: حضور مجری و پخش کارتون از برنامه حذف شده است و با حضور تماشاگرانی که خانواده‌ها هستند، موضوعاتی مرتبط با خردسالان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان را مطرح خواهیم کرد. مباحثی چون مشکلاتی که بچه‌ها با بزرگترها دارند که در طرح آن‌ها سعی کرده‌ایم از مناظر مختلفی نگاه کنیم و نشان دهیم همیشه کودکان اشتباه نمی‌کنند و گاهی رفتار غلط بزرگترها ناشی اتفاقات است.

مسلمی ادامه داد: سعی کرده‌ایم برنامه را به سمت دنیای بچه‌ها ببریم و آن را سرشار از تصویر و خلاقیت کنیم. به شکلی که وقتی جعبه جادویی با فیتیله به خانه‌ها می‌آید افراد حس کنند کتابی می‌خوانند که تخیلات و فضاهای دوست داشتنی‌شان در آن موجود است.

وی با انتقاد نسبت به برنامه‌هایی که کودکان صرفا در آن جیغ می‌زنند و مدام باید با صدای بلند حرف‌های مجری را تکرار و تاکید کنند، یادآور شد: در «فیتیله2» قرار نیست بچه‌ها مدام نصیحت بشنوند و حتی تصور می‌کنم با نگاه و رویکرد خاصی که در این برنامه وجود دارد، می‌تواند به عنوان الگو در دیگر کشورها پخش شود.این کارگردان درباره بخش‌های تولیدی برنامه بیان کرد: ضبط تعدادی از کلیپ‌های مذهبی برنامه را برای نزدیکی به فضا در کربلا انجام داده‌ایم و در انتخاب شعرهایی که قبلا نیز در برنامه خوانده می‌شد، این بار با توجه به موضوع هر برنامه، لوکیشن و فضاهای تخیلی را انتخاب کرده‌ایم.

مسلمی با اشاره به تلاش «فیتیله 2» در شکستن رودربایستی بین اعضای خانواده که به عدم ارتباط میان فرزندان و والدین منجر می‌شود، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم خانواده‌ها را به بازی با بچه‌ها و صحبت کردن با آن‌ها وادار کنیم و در این زمینه ساختار شکنی داشته و افراد با هر شغل را در یک طیف قرار دهیم.

وی ادامه داد: افراد باید شغل و موقعیت خود را فراموش کنند و در برنامه‌ای که تلاش دارد کانون خانواده را گرم‌تر کرده و حس اعتماد و گفت‌وگو را افزایش دهد، با بچه‌ها همراه باشند.

مسلمی همچنین درباره زمان پخش برنامه اظهار کرد: «فیتیله 2» به صورت هفتگی جمعه‌ها ساعت 21 تا 22:30 به روی آنتن شبکه دوم می‌رود و با تغییر ساعت اذان برنامه به تدریج از 20:30 آغاز خواهد شد.