به گزارش خبرنگار تلویزیون برنا، در آخرین قسمتی كه از سریال «ستایش» به كارگردانی سعید سلطانی به روی آنتن رفت، شاهد درگیری خانواده فردوس و نادری با ماجرای مرگ مغزی شدن طاهر بودیم.

در این قسمت حشمت برای گفتن این واقعیت كه دیگر امكان بازگشت طاهر به زندگی وجود ندارد را به همسرش بگوید.


از طرفی ستایش قطع امید كادر پزشكی از حیات دوباره طاهر را نمی‌پذیرد و با پافشاری بر این كه خطوط دستگاهی كه به همسرش وصل شده است، حركت می‌كنند، زندگی دوباره او را حتمی می‌داند.

 مادر طاهر در شرایط بد و برزخ گونه‌ای به سر می‌برد به شكلی كه نمی‌داند آیا دوباره پسرش را زنده و سالم خواهد دید یا خیر؟! حشمت فردوس نیز مدام از او می‌خواهد این حقیقت كه طاهر مرده است را بپذیرد و با واقعیت كنار بیاید.در بیمارستان به ستایش می‌گویند هیچ امیدی به زندگی طاهر نیست و آن ها تصمیم دارند به زودی دستگاه‌هایی كه تنها بهانه زنده بودن طاهر است را از او جدا كنند.

حشمت فردوس نیز با خشم همیشگی خود از پزشكان سوال می‌كند چرا هنوز طاهر را با وجود اینكه ادعا دارند امیدی به زنده بودنش نیست نگه داشته‌اند و آن‌ها پاسخ می‌دهند جدا كردن دستگاه‌ها منوط به اجازه همسر بیمار است. فردوس نزد ستایش و پدرش می‌رود و مثل همیشه می‌خواهد همه چیز را با پول در دست بگیرد.
ستایش قاطعانه جواب او را می‌دهد و می‌گوید تا زمانی كه به زنده ماندن طاهر امیدوار است اجازه نمی‌دهد این امید از دست برود. پدر او نیز برای تامین پول جابجایی و نگه‌داری طاهر در بیمارستان جدید تصمیم می‌گیرد خانه‌اش را بفروشد.
بالاخره طاهر با آمبولانس به بیمارستانی خصوصی منتقل می‌شود.

مادر طاهر روزهای بدی را پشت سر می‌گذارد اما انیس عروسش از وضعیتی كه با تلاش خود به وجود آورده است، راضی و خوشحال است.

 ستایش برای دیدن طاهر عازم بیمارستان است و دوست او به خانه آمده تا هم كودكان او را نگه دارد و هم به پدرش برای جابجایی وسایل در خانه تازه كمك كند.ستایش دعایی را كه برای طاهر برده است پیش او می‌گذارد.از طرفی عاطفه مادر طاهر برای نصب عكس پسرش به دیوار خانه از خدمتكار انیس كمك می‌گیرد. اتفاقی كه باعث عصبانیت و كینه‌ورزی عروسش می‌شود. 

انیس با بدترین رفتار و با نواختن سیلی به صورت خدمتكارش سعی در از بین بردن عقده‌های درونی خود دارد. بعد از تهدید كردن او نیز به مادرش زنگ می‌زند.وجود سرشار از حرص و طمع او با شنیدن خبر ناامیدی قطعی زندگی طاهر، حریص تر می‌شود. او از شدت آز دچار حمله قلبی شده و زمانی كه مشغول حرف زدن از رسیدن تمام مال و اموال حشمت فردوس به خود است بر زمین می‌افتد.

امشب در بیست و ششمین قسمت از سریال «ستایش» گوشه‌ای از مكافات اعمال انیس عروس اول خانواده حشمت را خواهید دید. كسی كه تمام مشكلاتی است که اكنون گریبانگیر خانواده طاهر و ستایش شده است به خاطر حرص و طمع او به جاه و مال دنیاست...داریوش ارجمند، محمود عزیزی، نرگس محمدی، مهدی پاکدل، سیما تیرانداز، محمد مهدی سلوکی، زهرا سعیدی، رامتین کبریتی و شیوا خنیانگر بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

عوامل «ستایش» که جمعه‌ها 20:45 از شبكه سوم سیما پخش می‌شود، عبارتند از تهیه‌کننده: آرمان زرین‌کوب، ناظر کیفی: حمیدرضا شیروانیان، مدیر تصویربرداری: ناصر محمودکلایه، طراح صحنه و لباس: فرامرز بادرام پور، مدیر چهره پردازی: مسعود ولدبیگی، صدابردار: محمد علیزاده، تدوین: ژیلا ایپکچی، عکاس : نادر پیرزاده.