لیلا برخورداری را اولین بار از نقش کبری در خواب و بیدار و همکاری با مهدی فخیم زاده به یاد می‌آوریم. همکاری که تاکنون ادامه داشته و به «ساختمان 85» آخرین ساخته مهدی فخیم زاده رسیده است. به سراغ این بازیگر که قصه یک اثر را در درجه اول اهمیت آن می‌داند، رفتیم و از تازه‌ترین کارهایش باخبر شدیم.

برخورداری این اواخر 2 تله‌تئاتر «اطلسی های لگد مال شده» و «پرده برداری» را روی آنتن داشته است که اولی به کارگردانی خودش و دومی کار اسرافیل علمداری است. خود درباره تجربه کارگردانی می‌گوید: قرار شد تعدادی تله تئاتر با کارگردان‌های مختلف ساخته شود که من هم متن دادم و کارگردانی کردم.

مدرک کارشناسی ارشد او که دوست دارد باز هم در مقام کارگردان در آثار هنری ظاهر شود نیز کارگردانی است و احتمالا باز هم از او که سال 88 نمایش «نقشه خوانان» را با بازی رزیتا غفاری در تالار مولوی به روی صحنه برد، آثار تازه‌ای خواهیم دید.

بازیگر سریال «کلانتر» درباره تجربه‌اش در کارگردانی تئاتر می‌گوید: «نقشه خوانان» پایان نامه کارشناسی ارشد من بود و نمره‌ام هم شد 19.5! البته این نیم نمره مربوط به بخش نظری بود و در بخش عملی مشکلی نداشتم. اما حالا ترجیح می‌دهم تله تئاتر کار کنم چرا که مرا به تصویر نزدیک می‌کند.

ضعف فیلمنامه و دلایل دیگری باعث شده برخورداری تا به حال در تله فیلم‌ها حضور نداشته باشد و این روزها هم آخرین فیلمنامه رسیده را می‌خواند که معلوم نیست در آن بازی کند یا نه. اما برای روزهایی که به ورزش نمی‌رود یا در آموزشگاه تدریس بازیگری ندارد، تفریح جالبی دارد.

خودش اینطور می‌گوید: به تازگی کار خوبی را شروع کردم که دوست دارم حتما به آن اشاره کنم شاید افراد دیگر هم به انجام آن علاقمند شوند! من اعتقاد دارم قبل از اینکه به کشورهای دیگر برویم چه خوب است به سراغ مکان های دیدنی کشور خودمان برویم. من که در تهران زندگی می‌کنم هنوز بسیاری از نقاط دیدنی آن را ندیده ام و با استفاده از اوقات بیکاری‌ام تهران گردی را شروع کرده‌ام!

وی ادامه می دهد: همراه با دوست عزیزم تمام نقاط دیدنی تهران را فهرست کرده‌ایم و از پایین شهر؛ شهرری و شاه عبدالعظیم شروع کرده‌ایم تا به بالای شهر برسیم!

برخورداری برای زمانی که فهرست به پایان برسد هم برنامه دارد و قرار است سفر به شهرهای دیگر را هم تجربه کند. او ابتدا که این کار را شروع کرده بود بیشتر به چشم تفریح به آن نگاه می‌کرده است، اما حالا حس می‌کند این کار علاقه و شوقش برای دیدن مکان های دیگر را بالا برده و علاوه بر این ها با دیدن آنچه تاکنون ندیده بود به اطلاعاتش نیز اضافه شده است، تفریحی آموزنده و خوب که از انجام آن خیلی خوشحال است!

سرویس فرهنگ و هنر برنا/مریم عرفانیان