به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون برنا، "مائده‌های آسمانی" عنوان برنامه‌ای است که 30 شب ماه مبارک رمضان از رادیو ایران صدا پخش خواهد شد به موضوعاتی چون فایده روزه‌داری در تندرستی بدن، خوردن غذاهای سالم در زمان افطار و سحر می‌پردازد. این برنامه به مدت 10 دقیقه از ساعت 20 شب به روی آنتن می‌رود.

"سبز دعا و نیایش"، عنوان برنامه‌ای است که در ایام ماه مبارک رمضان در 15 قسمت 15 دقیقه‌ای از رادیو ایران صدا پخش می‌شود. در این برنامه، کاربران با شرح دعاهای ماه مبارک رمضان، اثرات ادعیه، اعمال ویژه شب‌های ماه مبارک و فضائل و برکات این ماه آشنا خواهند شد.

برنامه دیگر این شبکه رادیویی، "محراب تجرید در ایران صدا" است که به موضوعاتی از جمله پاک‌سازی، خالص بودن، سازندگی، بیماری‌های ظاهری و باطنی، اخلاص، مساوات، بندگی، صبر، خودسازی، اصلاح نفس و.... خواهد پرداخت.

"شبستان شریعت در ماه خدا"، عنوان برنامه‌ای است که در ایام ماه مبارک رمضان از رادیو ایران صدا پخش می‌شود. در این برنامه به ابعاد فلسفی ماه رمضان، جنگ‌های رمضان، انفاق، رستگاران رمضان و لیالی با عظمت قدر پرداخته خواهد شد.

برنامه دیگر این شبکه، "رمضان، ورزش، سلامتی" است که با هدف ترویج فرهنگ پهلوانی از رادیو ایران صدا تهیه و پخش می‌شود . این برنامه با موضوعات متنوعی چون ترویج فرهنگ پهلوانی، رابطه روزه و تمرینات جسمانی، مراسم مختص ماه مبارک رمضان در میان جامعه ورزش و اقتدار به مولا علی (ع) به مدت 30 دقیقه و از ساعت 17 روزهای شنبه، یکشنبه و پنج شنبه ویژه ماه مبارک رمضان از ایران صدا پخش می‌شود.

"رمضان در ایران"، عنوان برنامه دیگری است که ساعت 11 صبح روزهای شنبه، چهارشنبه و جمعه به مدت 60 دقیقه در ماه مبارک رمضان از شبکه ایران صدا پخش می‌شود. در این برنامه مخاطبان و کاربران با موضوع فرهنگ‌های رمضانی در گستره ایران اسلامی آشنا می شوند.

"بوی باران" عنوان برنامه‌ای است که از ساعت 21 هر شب به مدت 20 دقیقه با ساختار ترکیبی ویژه ماه مبارک رمضان از شبکه ایران صدا پخش می‌شود که در آن، مخاطبان و کاربران با مفاهیم اخلاق از دیدگاه قرآن آشنا خواهند شد.