به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، سید محمد حسینی در گفت‌وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت تصریح کرد: دشمنان به طور غیر مستقیم با نمایش فیلم‌ها و سریال‌ها در شبکه های ماهواره‌ای به دنبال تبلیغ و ترویج سبک زندگی غربی و سست کردن بنیان خانواده های ایرانی هستند و قصد دارند به تدریج آداب و سنتهای نیک ایرانی را به تباهی بکشند.

وی ضمن این هشدار به خانواده های ایرانی خاطر نشان کرد: ما هم به مراتب باید در تهیه برنامه های پرجاذبه و پرکردن اوقات فراغت جوانان کوشا باشیم تا نیازی به استفاده محصولات فرهنگی غربی نباشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: دستگاههای فرهنگی کشور در این زمینه فعالیت خود را شروع کرده اند و سعی شده تا تولیدات فرهنگی و هنری، فیلمهای سینمایی و تلویزیونی و همچنین تئاتر و موسیقی به حدی افزایش یابد تا خلا موجود پر شود.

حسینی افزود: ما خیلی باید تلاش کنیم تا آن جاذبه لازم و مطلوب را در محصولاتمان ایجاد کنیم اما در بدو شروع هم آمارها حاکی از آن است که استقبال مردم به تماشای محصولات فرهنگی غربی کاهش یافته و به استفاده از تولیدات کشورمان اضافه شده است.

وی تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح تمام معاونتها و در سراسر کشور برنامه هایی را در نظر گرفته که هر چه اعتبارات اختصاصی بیشتر ی به آن تعلق بگیرد برنامه های بیشتری به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

رئیس کمیسون فرهنگی دولت به افزایش روز به روز فعالیتهای فرهنگی در کشور اشاره کرد و گفت: فعالیتهای فرهنگی در مقایسه با گذشته رشد قابل توجهی هم در داخل و هم در خارج از کشور داشته و این قابل اثبات است و نتایجش مشخص خواهد شد اما جای کار زیاد است و باید بیشتر تلاش کرد.