به گزارش خبرنگار موسیقی برنا، جشنواره موسیقی خلیج فارس با حضور پانزده گروه موسیقی- ده گروه در بخش رقابتی و پنج گروه در بخش جنبی- از 27 تا 29 فروردین در کرمان برگزار می‌شود. پیروز ارجمند، دبیر تخصصی این جشنواره در بخش موسیقی نواحی، در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در پاسخ به اینکه چرا جشنواره در کرمان و نه بوشهر یا هرمزگان برگزار می‌شود، می‌گوید: شش دوره جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار شده و این استان را به مرکز موسیقی کشور تبدیل کرده است.

اما انتظار می‌رود جشنواره‌ خلیج فارس به موسیقی استان‌هایی چون هرمزگان و بوشهر بپردازد؛ چون یکی از اهداف برگزاری جشنواره، حمایت از موسیقی محلی و معرفی آن است و موسیقی هرمزگان و بوشهر، از جذاب‌ترین و پرمخاطب‌ترین انواع موسیقی بومی است.

ارجمند می‌گوید: خلیج فارس یک نام غرورآفرین برای تمام ایران است و جشنواره خلیج فارس جشنی ملی است که بخشی از آن در کرمان برگزار می‌شود و به موسیقی اختصاص دارد.

همه هنرمندان می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و از آنجا که کرمان میزبان جشنواره است، گروه‌هایی که در بخش جنبی شرکت کرده‌اند، از این استان هستند.

قرار است برگزیدگان جشنواره موسیقی خلیج فارس در کنار سایر رشته‌ها، 11 اردیبهشت ماه، همزمان با روز ملی خلیج فارس، در جزیره قشم تقدیر شوند.