به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به نقل از روابط عمومی جشنواره هنری ایران 1404 بخش موسیقی این جشنواره با موضوع فرهنگ و هنر ایرانی با محوریت ایران 1404 و چشم انداز آن در ژانرهای موسیقی کلاسیک، سنتی و پاپ اثر می‌پذیرد.

همچنین بنا بر اعلام دبیرخانه موسیقی این جشنواره با توجه به اهمیت بخش‌های مختلف موسیقایی و گستردگی موضوعی در موسیقی، علاقه به شرکت در این بخش می‌توانند در سه محور آهنگ ترانه، قطعه کرال یا سرود و نماهنگ آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

آثار باید روی cd به همراه فایل مشخصات کامل صاحب اثر(نام، نام خانوادگی، شماره تماس، نشانی، نشانی اینترنتی) و مشخصات کامل اثر(نام شاعر، آهنگساز، خواننده و....) باشند.

آثار موسیقی برای جشنواره هنری 1404 با محوریت موضوع جشنواره یعنی چشم انداز هنری 1404 در اولویت است. همچنین آثار برای داوری باید بین دو تا پنج دقیقه باشد.

پس از داوری آثار بهترین گروه‌های سرود اجرای صحنه‌ای خواهند داشت، تمامی موسیقی‌های برگزیده برای جشنواره از سوی هیات داوران به صورت آلبوم منتشر می‌شود.

در بخش کرال یا سرود نیز جایزه به سرپرست گروه تعلق می‌گیرد. همچنین منتخب بهترین تولید نماهنگ نیز پخش رسانه‌ای خواهد داشت.

جوایز هرکدام از برگزیدگان بخش موسیقی جشنواره هنری «ایران 1404» عبارت از نفر اول آهنگسازی 50 میلیون ریال، نفر دوم 30 میلیون ریال و نفر سوم 20 میلیون ریال خواهد بود.

در بخش اشعار سروده شده جایزه نفر اول 10 میلیون ریال، نفر دوم هفت میلیون و 500 هزار ریال و نفر سوم 5 میلیون ریال است.

در بخش تکخوان یا خواننده جایزه این بخش به ترتیب برای نفرات اول تا سوم 10 میلیون ریال، نفر دوم هفت میلیون و 500 هزار ریال و نفر سوم 5 میلیون ریال خواهد بود.

در بخش سرود نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب 15 میلیون ریال، نفر دوم 10 میلیون ریال، و نفر سوم 5 میلیون ریال را دریافت می‌کنند.

یادآور می‌شود در بخش نماهنگ تنها به نفر اول (موسیقی، تنظیم، شعر، تصویر و....) 70 میلیون ریال جایزه اهدا می‌شود.

براساس این فراخوان، تبیین و تفسیر اهداف ذكرشده در سند چشم‌انداز در قالب آثار مختلف هنری، تعمیق و ایجاد خودباوری در هرچه بهتر و با كیفیت تحقق سند چشم انداز، ایجاد انگیزه و افزایش انرژی و روح همكاری و همیاری در تحقق سند چشم‌انداز 20 ساله و ایجاد زمینه مناسب همدلی میان اقشار مختلف كشور به جهت دمیدن انرژی و نشاط در جامعه؛ چهار محور این جشنواره‌اند.

آخرین مهلت ارسال آثاربه دبیرخانه جشنواره 10 اردیبهشت 1390 است، ضمن اینكه تاریخ برگزاری جشنواره پایان اردیبهشت 1390 تعیین شده است.

دبیرخانه این جشنواره به نشانی تقاطع خیابان حافظ و سمیه، روبروی دانشگاه امیرکبیر، حوزه هنری، طبقه دوم است و هنرمندان می‌توانند برای اخذ اطلاعات بیشتر با شماره 88898034-021 تماس گرفته یا به سایت اینترنتی جشنواره به نشانی WWW.iranart 1404.ir مراجعه کنند.

حوزه هنری این برنامه را برگزار می‌كند و سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاونت اجتماعی شهرداری تهران و بنیاد شهید و امور ایثارگران مراكزی هستند كه در برگزاری این جشنواره مشاركت دارند.