به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری برنا، بابک خوشجان، دبیر اجرایی جشنواره موسیقی بسطامی، ضمن اعلام این خبر افزود: بنا بر آنچه در فراخوان جشنواره اعلام شد، قرار بود مهلت ارسال آثار تا 25 بهمن ماه بوده و این مهلت تمدید نشود، اما با تماس های مکرر هنرمندان و هنرجویان، خاصه عزیزان مقیم در شهرستان های دور، شورای سیاست گزاری این جشنواره تصمیم گرفت مهلت ارسال آثار را برای 10 روز دیگر تمدید کند تا خوانندگان فرصت کافی برای ارسال اثر خود داشته باشند.

خوشجان اضافه کرد: بسیاری از متقاضیان تمدید مهلت، عدم دسترسی به امکانات مناسب برای ضبط صدا را دلیل درخواست خویش اعلام کردند. ضمن اینکه اگر چه ما تلاش کردید با استفاده از تمام ظرفیت های اطلاع رسانی، شرایط و نحوه ارسال آثار را به اطلاع هنرمندان و هنرجویان سراسر کشور برسانیم، اما تعدادی از این عزیزان اعلام کردند که در روزهای پایانی مهلت ارسال آثار از برگزاری این جشنواره مطلع شده اند. امیدواریم با استمرار در برگزاری سالیانه ی این جشنواره بتوانیم از بروز چنین مشکلاتی در ادوار بعدی جلوگیری کنیم. 

گفتنی است که دومین دوره جشنواره موسیقی ایرج بسطامی طی یک نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف در 25 آذر ماه سال جاری رسماً آغاز به کار کرده و قرار است پس از داوری آثار توسط اساتید برتر موسیقی سنتی ایرانی در اردیبهشت ماه 93 با اعلام برگزیدگان به کار خود پایان دهد.

سید حسام الدین سراج دبیر هنری و بابک خوشجان دبیر اجرایی این جشنواره موسیقی است که توسط بنیاد فرهنگی هنری ایرج بسطامی برگزار می شود.