به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، استاندار آذربایجان شرقی ممزوج شدن دین و سیاست را از جمله پیام‌های غدیر عنوان کرد و گفت: کسانی که خواب آشفته نارسا بودن پیام الهی پیامبر رحمت و ناکارآمدی اسلام برای حکومت و برقراری عدالت را تعقیب می‌کردند در طول تاریخ آشفتگی آنها را به خوبی می‌توانیم ببینیم.

احمد علیرضابیگی در دومین همایش ملی فرهنگ غدیر، الگوی تمدن و سبک زندگی اسلامی در تبریز، افزود: غدیر، نماد و نشانه‌ای از داشتن برنامه برای آینده جهان توسط شیعه است و پیامبر گرامی اسلام در خطبه غدیر، تعابیر بسیار زیبایی در مورد انسان کامل به عنوان نصرت دین الهی و درهم کوبنده ستمگران و بنیان‌های ظلم و شرک بیان کرده‌اند.

وی با بیان این که غدیر برای شیعه یک زره فولادی و مصون‌ساز به شمار می‌رود، گفت: شیعه با بهره‌مندی از دو فرهنگ شهادت و انتظار، می‌تواند افق بلندی را بپیماید و فرهنگ غدیر می‌تواند شیعه را در این مسیر از آفت‌های بی‌شماری مصون نگه دارد.

علیرضابیگی با اشاره به این که مهدویت، یک مبحث ریشه‌دار در فرهنگ شیعی است، افزود: تکریم و بزرگداشت غدیر در واقع تکریم مهدویت است و همه ما بی‌صبرانه در انتظار ظهور حضرت ولی عصر (عج) برای تکمیل پیام غدیر هستیم. 

وی با تاکید بر ترویج و برجسته کردن فرهنگ غدیر در جامعه اسلامی به عنوان تداوم خط نبوت و استمرار بعثت رسول اکرم، گفت: غفلت در بزرگداشت غدیر موجب تلاش‌های دشمنان برای نفی این واقعه بزرگ شده است و چه بسا اگر اهتمام شیعه برای بزرگداشت عاشورا نبود دشمنان در مورد عاشورا هم همین تفکر را بروز می‌دادند.