به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز علی داننده که به مناسبت برگزاری آیین انتخاب رسانه برتر در جمع خبرنگاران سخن می گفت ضمن بیان این مطلب افزود: آیین انتخاب رسانه برتر موجب رشد و بالندگی اطلاع رسانی و خبر در بخش فرهنگ و هنر است.

وی اظهار داشت: توسعه خبرهای تولیدی و توسعه ای كه یكی از اهداف اصلی انتخاب رسانه برتر است موجب توسعه فرهنگی و ارتباط با مخاطبان می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی افزود: رسانه ها تاثیرگذارترین عوامل در ایجاد تحولات اساسی در هر جامعه بوده و موتور محركه پیشرفت و توسعه كشور هستند.

داننده با اشاره به اینكه رسانه های آذربایجان شرقی از سالم ترین و اخلاق مدارترین رسانه‌های كشور هستند، تاكید كرد: بر همین اساس در آیین انتخاب رسانه برتر فرهنگ و هنر استان در هر گروه اعلام شده رسانه اخلاق نیز انتخاب و معرفی می شوند.

وی اضافه كرد: سایر دستگاه های متولی فرهنگ استان نیز در انتخاب رسانه برتر مشاركت داشته كه از سرجمع اطلاعات ارایه شده دستگاه رسانه های برتر معرفی می شوند.

داننده اظهار داشت: انتخاب ها از گروه های چهارگانه صدا و سیما و خبرگزاری ها به عنوان گروه اول، روزنامه های محلی گروه دوم، هفته نامه ها، دوهفته نامه ها و ماهنامه ها گروه سوم و ویژه نامه های روزنامه های سراسری منتشر شده در استان به عنوان گروه چهارم خواهد بود.

چهارمین آیین انتخاب رسانه برتر فرهنگ و هنر روز سه شنبه هفته جاری نوزدهم بهمن ماه ساعت 10/15 در تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز برگزار می شود.

در این آیین همچنین از برگزیدگان مسابقه خبری جماران، مسابقه وصیت نامه خورشید جماران، مسابقه فرهنگی سپهبد صیاد شیرازی و مسابقه كتابخوانی قافله بهشتی نیز تجلیل می شود.