به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، گفت: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و اقامتی ارس از الزامات توسعه این منطقه است و در این زمینه از سرمایه گذاران این حوزه حمایت ویژه و حداکثری خواهیم کرد.
بر اساس اعلام اداره امور رسانه های سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، محسن خادم عرب باغی، افزود: جایگاه منطقه آزاد ارس در معادلات کشور معلوم است و لازم است تلاش همگانی برای توسعه سریع تر فعالیت های اقتصادی انجام گیرد.
وی ضمن ابراز خرسندی از افتتاح پروژه های حوزه گردشگری در ارس خاطرنشان ساخت: ارس با مزیت های فراوان و کم نظیر برای توسعه فعالیت های اقتصاد محور، منطقه ای مناسب برای رونق تجارت، صنعت، تولید، صادرات و گردشگری است و در این بین زیرساخت های حوزه گردشگری اهمیت فراوانی برای شتاب سرمایه گذاری ها و جلب رضایت گردشگران و سرمایه داران دارد.
مهندس عرب باغی وجود اماکن اقامتی استاندارد را لازمه توسعه همه جانبه دانست و افزود: کشورهای توسعه یافته با فراهم کردن خدمات نوین گردشگری و رفاهی و سیاحتی برای گردشگران خارجی، میزان قابل توجهی از درآمد خود را از محل گردشگری تامین کرده و برای توسعه و آبادانی بیشتر و جلب رضایت بیش از پیش مسافران هزینه می کنند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس تاکید کرد: ارایه خدمات کیفی و آموزش صاحبان صنعت های مرتبط با گردشگران و سرمایه گذاران در منطقه آزاد ارس مهم بوده و برای نهادینه سازی این امر برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است، چرا که امروزه استانداردسازی و رعایت استانداردهای جهانی در هر صنعتی حرف اول رونق اقتصاد است.
محسن خادم عرب باغی بر لزوم شتاب بیش از پیش در احداث پروژه های عمرانی و رفاهی و مراکز خرید در ارس تاکید کرد و گفت: سرمایه گذاری های با ارزش افزوده بالا مورد حمایت قطعی منطقه آزاد ارس خواهند بود.
عرب باغی رودخانه ارس را یکی از جاذبه های گردشگری و مزیت های کم نظیر برای رونق اقتصاد و کشاورزی استان آذربایجان شرقی یاد کرد و گفت: متاسفانه تاکنون فقط شعارهایی از زیبایی های کرانه ارس در اذهان مردم نقش بسته است.
وی افزود: خاک زرخیز، آب فراوان و مردمی باغیرت، سرمایه های این منطقه زیبا برای رونق فعالیت های اقتصادی است و ما برای بهره برداری از این موهبت الهی برنامه ریزی های لازم را انجام می دهیم.