به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، استاد حوزه و دانشگاه تبریز گفت: اسلام به لحاظ اهمیت ازدواج توجه ویژه ای به این امر داشته و با توجه به احکام اسلامی، تکمیل دین در گرو ازدواج است.
حجت الاسلام حسین دهنوی در همایش مهندسی خانواده در مراغه افزود: ازدواج مانع از انجام برخی بی عفتی ها، ناهنجاری ها و بی بند و باری ها در جامعه می شود و ارتباطات بر اساس قوانین الهی و اسلامی در بین افراد برقرار می شود.
وی افزود: غربی ها برای ضربه زدن به دین مبین اسلام و ایجاد انحطاط در جامعه اسلامی، بنیان خانواده ها را هدف قرار داده اند.
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر توجه جدی به سبک زندگی اسلامی و الهی، ادامه داد: سبک زندگی اسلامی سبب جلوگیری از بسیاری از مشکلات در خانواده و جامعه می شود.
حجت الاسلام دهنوی با اشاره به رواج فرهنگ ازدواج غربی در جامعه خاطرنشان کرد: ارتباط اینترنتی، پیامکی و چت در جامعه سبب شده که افراد بدون شناخت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و در نتیجه آن میزان طلاق در جامعه اسلامی افزایش می یابد.
وی گفت: جوانان باید با عمل به دستورات الهی قرآن و احکام متعالی اسلام در مورد ازدواج، بنیان های خانواده خود را مستحکم کنند.
کارشناس خانواده از ماهواره به عنوان بدترین وسیله ارتباطی در جهان نام برد و ادامه داد: ماهواره ابزار قدرتمند بیگانگان برای تأثیرگذاری بر بنیان خانواده های ما بوده و از این طریق بنیان خانواده ها را متزلزل و نابود می کنند.
دهنوی با بیان اینکه باید خودکنترلی را در خود تقویت کنیم، یادآوری کرد: تقوا موجب کنترل خود از گناهان مختلف می شود و این امر باید در بین افراد جامعه تقویت شود.
این آیین به همت بسیج جامعه زنان مراغه در مسجد انصار این شهرستان برگزار شد.