به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تغییر ساعت كاری موزه ها، بناها، محوطه ها و اماكن فرهنگی - تاریخی استان در سه ماهه اول سال 93 خبر داد.

فرزین حق پرست افزود: به منظور بهره مندی هرچه بیشتر بازدیدكنندگان و علاقه مندان از موزه ها در فصل بهار ساعت كاری این اماكن افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بازدید از موزه های آذربایجان، قاجار، مشروطه و مسجد كبود تبریز و نیز كلیسای تاریخی و ثبت جهانی شده سنت استپانوس، همه روزه از ساعت 8 صبح تا هشت شب، برای علاقه مندان و گردشگران امكان پذیر خواهد بود.

وی افزود: سایر موزه ها و اماكن تاریخی آذربایجان شرقی از ساعت 8 صبح لغایت 15 آماده بازدید علاقمندان است.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به ایام تعطیلی این موزه ها و اماكن تاریخی تصریح كرد: طبق مصوبه سی و ششمین جلسه شورای معاونین سازمان، به جز ایام سوگواری و تعطیلات رسمی، روزهای دوشنبه به عنوان تعطیلی هفتگی موزه های استان تعیین شده است.

حق پرست با بیان اینكه بازدید از موزه ها در ساعات اعلام شده به صورت یكسره امكان پذیر است، خاطرنشان كرد: لازم به ذكر است كه موزه داران موظفند تا زمانی كه گردشگران و بازدیدكنندگان در این مكان حاضرند حتی با پایان زمان مقرر، از بازدید آنها ممانعت نكنند.

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب گردشگران و بازدیدكنندگان از موزه های آذربایجان شرقی در تابستان سال جاری گفت: استقبال کم نظیر گردشگران از موزه آذربایجان، آن را به پر بازدید كننده ترین موزه استان در نوروز سال 93 تبدیل كرد.

وی با بیان اینكه بیش از 224 هزار نفر در ایام نوروز امسال از موزه ها و اماكن تاریخی آذربایجان شرقی بازدید كردند، یادآور شد: موزه آذربایجان با حضور و بازدید بیش از 27 هزار نفر بیشترین آمار بازدید كننده را به خود اختصاص داد.

وی همچنین استقبال از سایر موزه های تبریز و شهرستان ها را در نوروز امسال چشمگیر توصیف كرد و گفت: موزه های مشروطه، سنجش، قرآن و كتابت، محرم، هدایای خامنه، صفوی و مردم شناسی بناب، عشایر سراب، باستان شناسی خمارلو، موزه ایلخانی مراغه، رصدخانه، گنبدهای كبود، سرخ و غفاریه مراغه، سنگ نگاره های مراغه، معبد مهر در مراغه، ادب و عرفان اهر، كلیسای هوانس مراغه و خانه سفال در تبریز دیگر موزه ها و اماكن تاریخی آذربایجان شرقی هستند كه در نوروز 93 با استقبال خوب گردشگران مواجه شدند.