به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، فرماندار اهر از آمادگی این شهرستان برای برگزاری دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری خبر داد.

رضا صدیقی گفت: با توجه به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شد و با توجه به تأکید ریاست محترم جمهوری مبنی بر توجه ویژه دولت به بحث سرمایه گذاری و تولید و اشتغال، دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری اهر ان شاءالله در خرداد ماه امسال با حضور فعالان اقتصادی داخل شهرستان، استان و حتی شهرهای دیگر کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: در نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری سال 1390 نزدیک 500 میلیارد تومان تفاهم نامه همکاری امضاء شد که بیش از 80 درصد آن عملیاتی شده و انشاا... دومین همایش نیز در 20 خرداد ماه امسال با حضور بیش از پیش سرمایه گذاران عزیز در شهرستان اهر برگزار خواهد شد.

صدیقی ادامه داد: در شهرستان کارهای اولیه برای سرمایه گذاری آماده شده و ما شاهد امضای تفاهم نامه های بیشتر بین فرمانداری و سرمایه گذاران عزیز خواهیم بود و تکالیفی که برای هر دو طرف مشخص شده در زمان مشخصی شاهد بهره برداری از طرحهای این عزیزان خواهیم بود.

صدیقی افزود: امیدواریم که فعالان اقتصادی و عزیزانی که توانایی انجام فعالیت تولیدی دارند، ان شاءالله به این امر ورود کنند ما از هر سرمایه گذاری که می خواهد در شهرستان اهر سرمایه گذاری کند استقبال می کنیم. بسترها برای این زمینه فراهم است. در شهرک صنعتی شهرستان زمین مناسب برای سرمایه گذاری فراهم است، زیرساخت ها فراهم شده و یقین بدانند که اگر کسی می خواهد سرمایه گذاری کند، تنها نیست بلکه مسئولین محترم شهرستان اعم از امام جمعه، نماینده و دستگاه های اجرایی و فرمانداری در کنار آنها هستند تا بتوانند طرح های خود را در شهرستان اهر پیاده کنند.

وی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر را یکی از مراکز آموزش عالی مهم استان و منطقه ارسباران برشمرد و با معرفی نادر اسدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر به عنوان دبیر دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری شهرستان اهر گفت: مشارکت این دانشگاه در برگزاری همایش های ملی و منطقه ای در زمینه های مختلف، باعث رشد و توسعه شهرستان شده است.