به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که بحث فرهنگی، یکی از مشکلات مهم و دغدغه های نظام و رهبری است، گفت: متاسفانه در این زمینه هنوز مدنظرهای نظام و رهبری محقق نشده و لازم است تمام دستگاه های ذی‌ربط دست به دست هم داده و در راستای اعتلای فرهنگی جامعه گام بردارند.

سعید شبستری خیابانی در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی این استان، با بیان این مطلب افزود: در سفر اخیر وزیر کشور به استان صحبت‌هایی با ایشان صورت گرفته تا با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی به مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن بپردازیم و تشکیل قرارگاه فرهنگی و اجتماعی در استان با هدف سیاست گذاری و برنامه ریزی یکی از نتایج این صحبت هاست.

وی همگرایی و هم افزایی دستگاه های اجرایی استان را در دستیابی به اهداف فرهنگی مهم ارزیابی کرد و افزود: تمام دستگاه ها در این زمینه باید احساس مسوولیت کرده و فرابخشی عمل کنند.

شبستری خیابانی گفت: هدف از برگزاری این کارگروه ها ارایه گزارش و عملکرد نیست، بلکه می خواهیم کاری برای جامعه و مردم انجام دهیم و نهادهای غیردولتی در این زمینه می توانند کمک حال دولت بوده و دولت نیز با سیاست گذاری و نظارت بیشتر در راستای تحقق اهداف فرهنگی و اجتماعی گام بردارد.

وی تاکید کرد: مدیرانی که نتوانند در این بخش همکاری های لازم را انجام دهند، ما از ادامه همکاری با آنها شرمنده خواهیم بود، چرا که مدیریت جهادی تمام مدیران لازمه اعتلای فرهنگی کشور است.