به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز یونس فاتح از فرش دستباف تولیدی شهرستان به عنوان بهترین فرش های تولیدی استان یاد کرد و گفت: در جهت ارتقای کیفیت و کمیت فرش تولیدی، برگزاری کارگاه های آموزشی در دستور کار گروه فرش دستباف شهرستان قرار گرفته و در این راستا شناسنامه دار کردن تمامی واحد های مشغول در امر فرش به مرحله اتمام رسیده است.

وی از ایجاد 5 کارگاه تخصصی قالی بافی در شهرستان اسکو تا پایان سال آینده خبر داد و اظهار داشت: این کارگاه ها در روستای گنبرف، اسفنجان، کرد آباد، عنصرود، و مجارشیرین که مستعد تولید فرش دستباف هستند ایجاد خواهد شد.

فرماندار اسکو افزود: در این کارگاه ها آموزش لازم در زمینه تعیین نوع عرضه و تقاضای فرش به قالی بافان داده خواهد شد و یکی از اهداف ایجاد چنین کارگاه های تخصصی کاهش هزینه ها است که در راستای هدفمندسازی یارانه ها و افزایش بهره وری انجام می گیرد.

فاتح میزان افراد شاغل در زمینه فرش را 8 هزار نفر در شهرستان اسکو عنوان کرد و گفت: این میزان افراد شاغل در زمینه فرش به عنوان مزیت اقتصادی در شهرستان به شمار رفته و ساماندهی و رسیدگی به مشکلات آن ها در پایدار نگه داشتن اقتصاد خانواده ها و رفع مشکل بیکاری مؤثر خواهد بود.

فرماندار اسکو همچنین از اختصاص بیش از 2 میلیارد ریال وام به قالی بافان شهرستان خبر داد و گفت: از این میزان وام تا به حال برای 100 نفر وام قالی بافی پرداخت شده است و حدود یک هزار و 500 نفر نیز برای دریافت بیمه قالی بافی به مراجع ذی‌ربط معرفی شده اند.