به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در نشست تخصصی هیات تیراندازی این استان گفت: احیاء جایگاه تیراندازی آذربایجان شرقی در المپیک دور از دسترس نیست.
 
سیدمحمد شروین اسبقیان افزود: آذربایجان شرقی در کارنامه درخشان خود حضور اولین بانوی ایرانی محجبه در المپیک آتلانتا را دارد.

وی اضافه کرد: 5 سالن در تبریز و 2 سالن در شهرستان های اهر و مراغه و 90 خط تیراندازی در سطح استان وجود دارد که با توسعه تیراندازی در شهرستان ها و توسعه همگانی این رشته و استعدادیابی و قهرمان پروری در کنار استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و شهرداری ها می توان در قهرمان پروری گام های مناسبی را برداشت. 

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی ادامه داد: رونق ورزش تیراندازی و همگانی کردن آن می تواند گام بسیار مهمی در توسعه تیراندازی در بخش قهرمانی باشد و این برنامه ریزی بیشتر در بخش بانوان و دختران خواهد بود.

وی همچنین بر لزوم استفاده و جذب افراد مجرب در کمیته های تحت پوشش، برنامه ریزی و استفاده بهینه از پتانسیل ارگان ها، برگزاری تمرینات تیم های پایه و توسعه ورزش تیراندازی در شهرستان ها تاکید کرد.

محمدی رییس هیات تیراندازی آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: ساماندهی هیات تیراندازی در تمامی بخش ها آغاز شده و در این مدت یک ماه تیم های بانوان و آقایان در رده های سنی نوجوانان و جوانان تشکیل شده است و استعدادیابی تنها مقوله مهم اجرایی هیات تیراندازی استان است.

وی افزود: در صدد هستیم تعداد سلاح ها را در سالن های تحت پوشش هیات افزایش دهیم.