به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، مشاور استاندار آذربایجان شرقی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این استان گفت: دشمنان با ترویج مواد مخدرصنعتی، سعی در بی هویت کردن جوانان این مرز و بوم دارند.
محمدعلی نصرتی افزود: اعتیاد زنان و اثرات سوء آن، بنیان خانواده را ویران و خسارت جانی و مالی و معنوی جبران ناپذیری دارد که علما و گویندگان به ویژه بانوان مبلغ باید در مجالس خود آگاهی بیشتری به خانواده ها و معتادان ارایه دهند.
وی با بیان اینکه اثر مخرب مواد مخدر و روانگردان ها به بدن 20 برابر بیشتر از سایر آسیب هاست، ادامه داد: باید با سوداگران مرگ و قاچاقچیان برخورد قاطع شده و برای بهبود و اصلاح و ترک اعتیاد معتادان قدم های مؤثرتری برداشته شود.
وی با عنوان اینکه آسیب های اجتماعی جوامع بشری را با مواد صنعتی تهدید می کنند، گفت: آمریکا به منظور بی هویت کردن جوانان و تسلط به ممالک جهان سوم بویژه افغانستان و کشورهای آسیایی و خاورمیانه از هیچ کوششی کوتاهی نمی کند.
وی همچنین به منظور آگاهی دادن به خانواده ها و بانوان در جامعه، نقش زنان مبلغ اسلامی را بسیار مفید و موثر دانست و گفت: دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برای ضربه زدن به جامعه از هیچ کوششی کوتاهی نمی کنند.
نصرتی ادامه داد: دشمنان درصدد هستند با سرمایه گذاری های کلان و ارسال مواد افیونی و روانگردان، جوانان ما را بی هویت کنند.
وی تاکید کرد: بانوان مبلغ می توانند با بازگویی مضرات اعتیاد و مواد صنعتی مخدر، در اصلاح جوانان و جامعه قدم های موثری بردارند و حامی نظام و جامعه باشند.
وی تاکید کرد: لازم است مردم نسبت به خطرات مواد مخدر صنعتی که 100 برابر تریاک است بیش از پیش آگاهی یابند.