به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که خدمات بانکی و پولی یکی از مولفه‌های فضای کسب و کار است، گفت: هدف از ارایه خدمات بانکی بهبود فضای کسب و کار است و نباید در این زمینه تفاوتی بین مرکز کشور و سایر استان‌ها باشد.
اسماعیل جبارزاده در جلسه کارگروه بهبود فضای کسب و کار استان، افزود: بعضا گزارش‌هایی ارایه می‌شود که تولیدکنندگان و صنعتگران ما برای دریافت خدمات بانکی به تهران مراجعه می‌کنند و این ناشی از محدود بودن اختیارات بانک‌های استانی است.
وی از مدیران بانک‌های استانی خواست تفاوت‌های موجود در ارایه خدمات بانکی در استان و مرکز کشور را اعلام کنند تا مورد پیگیری قرار گیرد و دست بانک‌های استانی برای ارایه خدمات بهتر باز شود.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به ضرورت استقرار دستگاه کارگو در فرودگاه تبریز، از دستگاه‌های اجرایی استان خواست برای راه‌اندازی این دستگاه تا پایان ماه مبارک رمضان با گمرک تبریز همکاری کنند.
وی با بیان این که صادرات و واردات هوایی یکی از راه‌های جذب سرمایه‌گذار است، ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی دستگاه کارگو بخش عمده‌ای از مطالبات فضای کسب و کار استان فراهم شود.
جبارزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش سازمان حفاظت محیط زیست در توسعه فضای کسب و کار، گفت: حفظ محیط زیست از جمله حقوق اساسی مردم است و ما به هیچ عنوان عدول از ضوابط زیست‌محیطی را توصیه نخواهیم کرد؛ اما از سازمان حفاظت محیط زیست انتظار داریم ضمن همکاری با صنایع و واحدهای تولیدی، آنها را در راستای حفظ محیط زیست راهنمایی کند.
وی همچنین با اشاره به خروج تعدادی از شرکت‌های استان از بورس، تاکید کرد: سازمان بورس باید وضعیت شرکت‌ها را به دستگاه‌های مسوول گزارش کند تا در موقع مناسب مشکلات آنها حل شده و شرایط اخراج آنها از بورس ایجاد نشود.
جبارزاده همچنین از اداره کل پست آذربایجان شرقی به خاطر در اختیار قرار دادن مکان مناسب برای استقرار اداره ثبت شرکت‌ها قدردانی و بر تجهیز این مکان تا یک ماه آینده تاکید کرد.
در این جلسه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان گزارش اقدامات سازمان متبوع خود را در راستای بهبود فضای کسب و کار استان ارایه کردند.