به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ‌گفت: هیأت های امنا در دانشگاه آزاد اسلامی محل تجمع نخبگان می باشد.
منادی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به عنوان اولین واحد دانشگاه آزاد اسلامی در كشور به ثبت رسیده است و در آستانه سی و چهارمین سالروز تأسیس این دانشگاه مراسمی درشأن شهر اولین ها با حضور روسای كلیه واحدها و وزرای بهداشت و آموزش عالی و دیگر مسئولین كشوری خواهیم داشت و این افتخار دیگری برای تبریز شهر اولین ها می باشد.
وی ادامه داد: هیأت امناها با هدف تمركز زدایی تشكیل شدند و محل تجمع نخبگان می باشند كه با هم فكری و هم رأیی آنان قطعاً می توان در اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی گام های اساسی و موثر برداشت.
وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید وابستگی خود از شهریه را كاهش دهد و در این راستا هر واحد دانشگاهی موظف است 12 در صد درآمد خود را از منابعی به غیر از شهریه تأمین كند.
نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ‌افزود: با توجه به مصوبات ریاست دانشگاه و هیأت امنا 3 درصد منابع از شركت های دانش بنیان و 9 درصد دیگر نیز باید از سایر فعالیت های درآمدزایی به غیر از شهریه تأمین شود.
دبیر هیأت امنای استان آذربایجان شرقی نیز گفت: تركیب و وظایف و اختیارات هیأت امنای استانی دانشگاه آزاد‌ اسلامی در جلسه شماره 721 شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ 2/8/91 به تصویب رسیده و در راستای اجرای این مصوبه دانشگاه آزاد اسلامی در كل كشور تلاش كرده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز افزود: اولین جلسه هیأت امنای استان آذربایجان شرقی با مشاركت فعال اعضا، 25 مهر92 برگزار و بعد از آن دو جلسه مشترك هیأت امنا در سطح دانشگاه های آزاد‌ اسلامی در تهران در دی ماه 92 و اردیبهشت 93 برگزار شده است.
رضائی در ادامه تصریح كرد: متعاقب تشكیل اولین جلسه، كمیسیون دائمی نیز تشكیل و اعضای آن مشخص شدند كه این كمیسیون از بدو تشكیل تاكنون 6 جلسه برگزار نموده كه 28 مصوبه در قالب پیشنهاد به هیأت محترم امنا داشته است.