معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که اخلاق، رفتار و منش قهرمانی، مهم‌تر از کسب نشان و عنوان است، از کاروان ورزشکاران جانباز و معلول استان خواست سفیر فرهنگی ایران در رقابت‌های آسیایی باشند.
به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، سعید شبستری خیابانی در آیین بدرقه کاروان اعزامی ورزشکاران این استان به بازی‌های پاراآسیایی اینچئون، گفت: بالاترین انتظاری که از این کاروان داریم، کسب نشان‌های اخلاق در این بازی‌هاست و کسب مدال در اولویت بعدی است.
وی افزود: جانبازان و معلولان به رغم محدودیت‌ها و نبود امکانات ورزشی مناسب توانسته‌اند خود را در سطح جهانی معرفی کنند و این در سایه تلاش، همت و اعتقاد آنهاست.
شبستری خاطرنشان کرد: جانبازان و معلولان نشان داده‌اند که نه تنها سربار جامعه نیستند بلکه برای جامعه افتخارآفرینی می‌کنند و این کار آنها جای تقدیر دارد.
وی با بیان این که ورزشکاران باید سفیر فرهنگی کشور در رقابت‌‌های بین المللی باشند، افزود: ظرفیت ورزش استان، بیشتر از وضعیت موجود است و باید سعی کنیم استان را به عنوان قطب ورزشی کشور در سطح بین‌المللی مطرح کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این آیین گفت: 21 ورزشکار، مربی، داور و سرپرست از آذربایجان شرقی در کاروان اعزامی کشورمان به بازی‌های پارا آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی حضور دارند.
سید محمد شروین اسبقیان افزود: جانبازان و معلولان ورزشکار همواره برای ایران اسلامی افتخار آفرینی کرده‌اند و به امید خدا در این مسابقات نیز موفق خواهند بود.
وی همچنین با تبریک قهرمانی پرویز هادی در کشتی و نایب‌قهرمانی فرزاد باهر ارسباران در شمشیربازی بازی‌های آسیایی اینچئون، افزود: کاروان کشورمان به رغم کاهش تعداد ورزشکاران نسبت به دوره قبل، عملکرد خوبی داشته و مدال های خوبی گرفته است.