معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از حل مشکل تملک اراضی مسیر بزرگراه تبریز- سهند و اتخاذ تمهیدات لازم برای تامین و تزریق 25 میلیارد ریال اعتبار جدید برای تکمیل عملیات اجرایی این بزرگراه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، محمدصادق پورمهدی در پنجمین بازدید خود از عملیات اجرایی این بزرگراه، ضمن حضور در یکی از کارگاه‌های عملیاتی، تازه‌ترین وضعیت و مشکلات این پروژه را مورد بررسی قرار داد و خواستار تسریع در اتمام و بهره‌برداری از آن شد.

دراین بازدید که فرماندار تبریز و مدیرعامل شرکت عمران سهند هم حضور داشتند معاون عمرانی استاندار با یادآوری دشواری‌های آمد و شد ساکنان شهر جدید سهند و نیز مشکلات ترافیکی در محور ورودی غربی تبریز، تصریح کرد: معاونت عمرانی استانداری و سایر دستگاه‌های مسوول استان همه توان خود را برای تسریع در اتمام این بزرگراه به کار خواهند گرفت.

وی اعلام کرد: با پیگیری و تدابیر محلی مشکل تملک اراضی مسیرهای باقی‌مانده به تازگی حل شده و تمهیدات لازم برای تامین اعتبار مورد نیاز به عمل آمده است.

لازم به ذکر است عملیات ساخت بزرگراه تبریز- سهند به طول 24 کیلومتر از دو سمت تبریز و سهند از سال 91 شروع شده که از سمت تبریز و تا کیلومتر 11 آن، صد درصد عملیات خاکبرداری و بیش از 90 درصد ساخت ابنیه‌های آن انجام شده و از سمت سهند نیز تمامی 9 کیلومتر به مرحله آسفالت رسیده و تقریبا آماده است.