عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: بازار تبریز سه ایراد اساسی دارد که در زمان ثبت جهانی این اثر این ایرادات بر آن وارد شده بود.

به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، بهروز خاماچی افزود: آسفالت کف بازار تبریز یکی از ایرادهای اساسی این بازار قدیمی است زیرا در گذشته کفت آن مفروش به سنگفرش و آجر بود. 

وی با اشاره به اینکه دومین ایراد بازار تبریز وجود سیم کشی های در هم تنیده و بی قواره این بازار است، اضافه کرد: وجود این سیم کشی ها در بازار تبریز علاوه بر اینکه چهره نامطلوبی به آن داده است احتمال وقوع آتش سوزی در این بازار را بالا برده است.

وی سومین ایراد بازار تبریز را عدم وجود بارانداز دانست و ادامه داد: این بازار که همواره با شلوغی و ازدحام جمعیت مواجه است، ضروری است برای جلوگیری از آسیب رسیدن به رهگذران و عابران بارانداز مشخصی برای آن تعیین شود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به اینکه در حال حاضر توریست های خارجی زیادی به تبریز مراجعه می کنند، از عدم وجود تابلوهای راهنما به زبان انگلیسی انتقاد کرد و گفت: ضروری است در کنار تابلوهای راهنما به زبان فارسی، حداقل این تابلوها به زبان انگلیسی نیز نوشته شوند تا توریست ها نیز از این تابلوها استفاده کنند.

وی در پایان سخنانش با اشاره به حوادث ناگوار تصادف در اتوبان کسایی و در جوار ورزشگاه یادگار امام گفت: الزامی است در این منطقه یک پل عابر پیاده احداث شود تا در مواقع مسابقات فوتبال و عبور مرور عابران شاهد اتفاقات ناگوار و تصادف در اتوبان شهید کسایی نباشیم.