رییس اتاق بازرگانی استان آذربایجان شرقی در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر منطقه آزاد ارس گفت: محدوده جلفای منطقه آزاد ارس بهترین و مهم ترین مرز کشور برای فعالیت های اقتصادی است.
به گزارش خبرگزاری برنا از جلفا، رحیم صادقیان افزود: محدوده اصلی منطقه آزاد ارس در جلفا، موقعیتی ویژه و با پتانسیل کم نظیر برای رونق اقتصاد در حوزه تولید، تجارت و صادرات است.
وی، با بیان اینکه در سال های گذشته و قبل از فروپاشی شوروی سابق، روزانه 450 دستگاه واگن از این كشور به جلفا وارد می شد، اضافه كرد: این موضوع، بیانگر ماهیت و ویژه گی مكانی این منطقه برای انجام فعالیت های اقتصادی در حوزه های تجارت، بازرگانی، تولید و صنعت است.
صادقیان ضمن تقدیر از زحمات انجام شده در منطقه آزاد ارس، افزود: به جهت قرار گیری در موقعیت ممتاز جغرافیائی و نیز تسهیل شرایط سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس، فرصت های خوبی برای انجام فعالیت های اقتصادی در این منطقه ایجاد شده است.
شایان ذکر است در آئین تجلیل از صادرکنندگان برتر منطقه آزاد ارس 36 نفر از صادرکنندگان منطقه آزاد ارس تجلیل شدند. در این آئین 12 شرکت فعال با ارزش صادراتی بالا به عنوان صادرکنندگان برتر مورد تجلیل قرار گرفته و نشان برتر صادرات را دریافت کردند.
همچنین 24 شرکت نیز به ترتیب میزان صادرات به عنوان صادرکنندگان این منطقه مورد تجلیل قرار گرفتند.