استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که استفاده از مشارکت بخش خصوصی و دانشگاهیان سیاست فعلی حاکم بر مدیریت استان است، اظهار داشت: امروز هیچ دستگاه اجرایی در استان نسبت به مشکلات دستگاه‌های دیگر بی‌تفاوت نیست و همه دستگاه‌ها برای حل مشکلات استان بسیج شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، اسماعیل جبارزاده عصر امروز (شنبه) در جلسه مشترک اعضای شورای اداری و بخش خصوصی استان که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش‌ها و خدمات دولتمردان تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: در سایه وحدت و همدلی نیروهای امنیتی و نظامی، دستگاه قضایی و سایر مسوولان، امروز آذربایجان شرقی یکی از امن‌ترین استان‌های کشور به شمار می‌رود.
وی با تاکید بر این که آذربایجان شرقی از هر لحاظ آماده پذیرش سرمایه‌گذاران و حمایت از تولیدکنندگان است، افزود: با تلاش و پیگیری مسوولان اجرایی و پشتیبانی دستگاه قضایی استان در یک سال گذشته، بخشی از مشکلات بخش خصوصی که از گذشته باقی مانده بود حل شده و برای حل بقیه مشکلات نیز از طریق دولت و مجلس پیگیری‌های لازم انجام شده است.
جبارزاده با بیان این که همه دستگاه‌های اجرایی در قبال مشکلات استان احساس مسوولیت می‌کنند، گفت: این روحیه امروز در تمام بخش‌های استان حاکم است و اگر مشکلی در حوزه فعالیت‌های یک دستگاه اجرایی پیش بیاید همه دستگاه‌ها برای حل آن مشکل بسیج می‌شوند.
استاندار آذربایجان شرقی توجه به مقوله فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان را از سیاست‌های اصلی مدیریت استان در یک سال گذشته عنوان کرد و گفت: تشکیل کمیته پژوهش و فناوری در تمام شهرستان‌ها، برگزاری نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته با ارایه 600 طرح فناورانه و تشکیل ستاد دانش‌بنیان از جمله اقدامات در این راستا بود که در نهایت با تصویب راه‌اندازی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی به ثمر رسید.
وی افزود: این منطقه امکان بسیار خوبی در جهت هم‌افزایی دستگاه‌های دولتی، بخش خصوصی و تولیدکنندگان و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی است که تحول بزرگی در عرصه تولید و صادرات فناوری ایجاد خواهد کرد.
جبارزاده در ادامه محمدتقی پاکزاد را به عنوان مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی معرفی کرد و گفت: این منطقه از امروز ماموریت خود را در جهت تحقق اهداف تعیین شده شروع می‌کند.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به سیاست دولت تدبیر و امید مبنی بر توسعه دولت الکترونیک، گفت: در این راستا تعداد نقاط اداری متصل به شبکه دولت در استان در یک سال گذشته از 250 نقطه به 700 نقطه رسیده و در 10 نقطه شهر تبریز خدمات شهرداری از طریق دفاتر پیشخوان ارایه می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تدوین سند تدبیر توسعه استان در 11 کارگروه تخصصی اشاره کرد و گفت: با توجه به این که برنامه پنج‌ساله توسعه به دلیل عدم تحقق درآمدها و نداشتن منابع کافی امکان اجرایی شدن نداشت، تصمیم گرفتیم برنامه‌ای عملیاتی برای استان تهیه کنیم.
جبارزاده افزود: برای تدوین این سند آخرین روش برنامه‌ریزی که مبتنی بر هسته‌های کلیدی است مورد استفاده قرار گرفت و پس از یک سال تلاش مسوولان اجرایی و همکاری اساتید دانشگاه امروز آماده رونمایی شد.
وی همچنین از عزم جدی مدیریت استان برای مبارزه با فساد خبر داد و گفت: در این راستا ستادی در استان تشکیل شده است که برای تحقق دغدغه‌های رهبری و دولت در این زمینه تلاش می‌کند.
جبارزاده با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه نفت و گاز، خواستار همکاری و حمایت دولت از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه شد.
وی همچنین حمایت دولت برای تکمیل بزرگراه تبریز- اهر را خواستار شد.