ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ارزیابی سالانه خود از عملکرد استان‌ها، آذربایجان شرقی را به عنوان استان برتر در امر مبارزه با پدیده قاچاق معرفی کرد.
به گزارش خبرگزاری برنا از جلفا، اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در منطقه آزاد ارس برگزار شد، این موفقیت را مدیون مجاهدت‌ها و تلاش‌های موثر مسوولان ذیربط استان دانست و بر استمرار این تلاش‌ها تاکید کرد.
وی با بیان این که منطقه آزاد ارس از نظر کنترل مرزها و میزان قاچاق وضعیت بهتری نسبت به سایر مناطق کشور دارد، افزود: در هر حال باید اقدامات لازم برای مبارزه با قاچاق افزایش یابد.
جبارزاده با اشاره به تاکید و تصریح رهبر معظم انقلاب بر مبارزه با قاچاق در دیدار اخیر ایشان با مردم تبریز، گفت: تاکید رهبری علاوه بر وظیفه قانونی یک تکلیف شرعی هم محسوب می‌شود و مدیران استان برای عمل به فرمایش‌های ایشان تمام تلاش خود را به کار خواهند بست.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر همدلی و صمیمیت همه مسوولان استان در پیشبرد امور اجرایی، خاطرنشان کرد: با وجود این که در استقلال مناطق آزاد در قانون پیش‌بینی شده است، اما در آذربایجان شرقی ارتباط بسیار نزدیک و بردارانه‌ای بین منطقه آزاد ارس و مدیریت استان برقرار است و همه دستگاه‌ها خود را موظف به حمایت از این منطقه می‌دانند.
وی افزود: نگاه منطقه آزاد ارس تنها نگاه تجاری نبوده و رویکرد تولید و صادرات نیز در این منطقه مورد توجه است.
جبارزاده اظهار داشت: یکی از جذبه‌های مناطق آزاد استفاده از کالای همراه مسافر است و امیدواریم روزی برسد که مردم به جای کالاهای وارداتی از کالاهای تولید خود منطقه استفاده کنند./پ