به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز علیرضا نوین در دیدار با هنرمندان رشته‌های مختلف تبریز با بیان این مطلب افزود: تبریز گذشته درخشانی دارد و بر همه ما اعم از هنرمندان و مسوولان واجب است كه این گذشته درخشان را پاس بداریم تا تبریز قطبیت فرهنگی خود را بازیابد.

وی با تاكید بر ضرورت بازشناسی هویت تبریز افزود: تبریز شاخصه‌های فرهنگی زیادی دارد كه هر یك می تواند به تنهایی به سمبل افتخار و هویت این شهر بدل شود و تنها یك مورد از افتخارات تبریز كه به این شهر هویت و اعتبار قابلی می‌بخشد، آرامگاه شاعر پر آوازه، كمال خجندی است كه شهرتی جهانی دارد.

شهردار تبریز با بیان اینكه متاسفانه برخی از این مفاخر به قدر كفایت شناخته شده نیستند، افزود: برخی از شهرهای كشور با بضاعت كم خود به لحاظ دارا بودن چنین مفاخری، در معرفی مفاخر و ابنیه خود سنگ تمام می‌گذارند و از آن به نفع فرهنگ خود بهره برداری می‌كنند.

وی افزود: تلاش‌هایی برای توسعه فضای فرهنگی در شهر برای سال جاری از سوی شهرداری تبریز انجام خواهد شد كه به مرور زمان اعلام می شود.

نوین اختصاص دو خانه با لحاظ ویژگی‌های فرهنگی را از جمله اقدامات شهرداری در سالجاری و ساماندهی پارك مفاخر آذربایجان و تبدیل آن به محلی در خور شان تبریز را به عنوان یكی از اقدامات در دست بررسی شهرداری تبریز عنوان کرد.

وی گسترش فعالیت‌های فرهنگی را مبتنی بر مطالبه و خواست شهروندان دانست و گفت: با انجام اقدامات موثر فرهنگی می‌توان نسبت به افزایش رضایت شهروندان و ایجاد نشاط عمومی در شهر اقدام كرد.

وی با تاكید بر ضرورت بهره گیری از فرصت ها برای جذب مسافران و هنرمندان به این شهر خاطر نشان كرد: تبریز ویژگی های ممتاز فراوانی دارد و با بهره گیری از آنها می‌توان به غنای فرهنگی شهر افزود.