به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های نماز جمعه این شهر در مصلی امام خمینی(ره) تبریز با بیان این مطلب افزود: به رغم توطئه‌ها و دسیسه‌های استكبار جهانی اكنون ملل مسلمان بیدار شده اند و دیگر حاضر نیستند بیش از این در زیر یوغ استعمارگران به سر برند.

وی با اشاره به اینكه امریكا در صدد حفظ حكومت آل خلیفه در بحرین است گفت: سران سلطه از همه ابزارها برای جلوگیری از سرنگونی حكومت دست نشانده این كشور استفاده می كنند.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: دست نشاندگان استكبار جهانی و صهیونیزم در كشورهای اسلامی و عربی از گسترش اسلام ناب محمدی هراس دارند و اقدام به جنایات انسانی می‌كنند.

آیت‌الله شبستری یادآور شد: جنایات صورت گرفته در كشورهای اسلامی با هدف تخریب وحدت اسلامی صورت می‌گیرد و دست نشاندگان استكبار جهانی در صدد برهم زدن وحدت میان مسلمین هستند.

وی با تاكید بر اینكه اینگونه جنایات سودی به حال رژیم صهیونیستی نخواهد داشت، تصریح كرد: عمر رژیم صهیونیستی به پایان رسیده و در حال استیصال قرار دارد.

امام جمعه تبریز ادامه داد: استیصال رژیم صهیونیستی به زودی به مرحله اضمحلال می‌رسد و گسترش بیش از پیش اسلام رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به جنایات آل‌سعود و آل‌خلیفه در بحرین اظهار داشت: جنایات انسانی بی‌شمار در این كشور صورت می‌گیرد و راهپیمایی‌ها و تظاهرات اسلام خواهان این كشور با خشونت و وحشیگری مواجه است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: وضعیتی كه امروز در بحرین و خصوصا مراكز درمانی این كشور حاكم بوده بسیار تاسف برانگیز است و دولت این كشور اقدام به شكنجه مجروحان می‌كند.

آیت‌الله مجتهدشبستری یادآور شد: مشكلاتی كه امروز در كشورهای عربی رخ می‌دهد از نبود ولایت فقیه و عدم رهبری معنوی در این كشورها ناشی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اهانت كشیش مسیحی به قرآن كریم را محكوم كرد و خواستار محاكمه این شخص برای جلوگیری از ادامه اهانت ها به مقدسات دین مبین اسلام شد.

آیت الله مجتهد شبستری اظهارداشت: همه مومنان جهان باید این اعمال توهین آمیز را محكوم كنند چرا كه سرمنشا تمام كتب آسمانی و الهی یكی است.