به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، احمد دادرس فیاض با بیان این مطلب افزود: این همایش در چهار محور شامل جایگاه مراغه در گستره‌ تاریخ و تمدن ایران باستان، شكوفایی و پویایی فرهنگ و تمدن اسلامی، تحولات سیاسی و اجتماعی ایران معاصر ( انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی) و افق‌های آینده توسعه‌ ایران (موانع و راهكارها) برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: موضوعات این همایش در چهار بخش شامل فرهنگ معارف و علوم، فرهنگ تاریخ و اجتماع، فرهنگ ادبیات و فرهنگ هنراست.

دادرس اظهار داشت: پژوهشگران عرصه فرهنگ، معارف و علوم می‌توانند مقاله‌های خود را در زمینه‌های تاریخ ادیان و مذاهب، فلسفه و علوم عقلی، عرفان و معارف اسلامی، وقف و موقوفات و علم و فن‌آوری‌ها به دبیرخانه همایش در مراغه ارسال نمایند.

وی خاطر نشان کرد: زمینه‌های برگزاری بخش فرهنگ ادبیات نیز شامل تاریخ زبان و زبان‌شناسی‌، تاریخ كتیبه، كتابت، كتاب و نشریه، تاریخ شعر و ادب، تاریخ فرهنگ، باورها، اعتقادات و رسوم و تاریخ فرهنگ عامیانه و فولكلور در مراغه است.

رییس اداره ارشاد اسلامی مراغه گفت: بخش فرهنگ و هنر نیز شامل زمینه های تاریخ صنایع دستی، معماری، موسیقی، تاریخ نگارگری، مجسمه‌سازی، خوشنویسی و تذهیب، هنرهای نمایشی و سینما است.

وی اضافه کرد: علاقمندان می‌توانند برای كسب اطلاعات بیشتر و مقررات پذیرش مقاله‌ها در این همایش به نشانی الكترونیكی WWW.Maragheh-Authors.com مراجعه نمایند.

دادرس با اشاره به اینكه آخرین مهلت ارسال مقالات دهم خرداد ماه 1390 است، گفت: علاقمندان می‌توانند آثار خود را پس از رعایت تمام قوانین مندرج در آیین نامه همایش به نشانی استان آذربایجان‌شرقی، شهرستان مراغه، ابتدای اتوبان شهید شكاری، جنب اداره دخانیات، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه‌ همایش مراغه در گذر زمان ارسال و یا به آدرس اینترنتی info@Maragheh-Authors.com ایمیل نمایند.

گفتنی است همایش سراسری مراغه در گذر زمان تیر ماه 1390 در مراغه برگزار می شود.