به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تبریز با بیان این مطلب افزود: آل سعود نتیجه جنایت‌هایی را که انجام داده به بدترین شکل ممکن خواهد دید.

وی با بیان اینکه آل‌سعود در خاورمیانه اسلامی که در حال شکل گرفتن است جایی نخواهد داشت، تصریح کرد: نشانه‌های بیداری اسلامی در عربستان به خوبی مشاهده می‌شود و آل‌سعود باید از روزی بترسد که مردم این کشور به بیداری کامل رسیده و طومار آنها را در هم بپیچند.

امام جمعه تبریز، ادامه داد: اكنون منطقه خاورمیانه و كشورهای اسلامی در شرایطی به سر می‌برند كه نقطه عطفی در تاریخ بشریت محسوب می‌شود و در چند دهه اخیر برای ملت‌های منطقه و مسلمانان چنین دوره حساس و با اهمیتی پیش نیامده بود.

وی اضافه كرد: آنچه در منطقه می‌گذرد نمونه بارز بیداری اسلامی است كه انقلاب اسلامی ایران الهام‌بخش معنوی و الگوی ملت‌های این كشورها به شمار می‌رود.
 
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به حوادث مصر، اضافه كرد: بر سركار آمدن نظامیان به جای حسنی مبارك و تحولات كنونی نشان می‌دهد كه انقلاب مردم مصر در میانه راه است و رفتن مبارك مشكل مردم را حل نكرده است.

امام جمعه تبریز ابراز داشت: نباید محاكمه مبارك به بهانه‌ای برای سلطه استكبار در مصر تبدیل شود و مردم این كشور باید با هوشیاری كامل از كمند و تله آمریكا و رژیم صهیونیستی خارج شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتشار سی دی فیلم 'ظهور نزدیك است'، گفت: موضوعاتی كه در این فیلم مطرح می‌شود غیرقابل قبول بوده و در نهایت به تضعیف فرهنگ مهدویت منجر خواهد شد.

آیت الله مجتهد شبستری اضافه كرد: این فیلم یك سلسله علایم ظهور را مطرح كرده كه مربوط به سند و روایات ضعیف است و نمی‌تواند جنبه مثبتی داشته باشد.

وی تاكید كرد: پخش این سی دی خیانت به ولی عصر (عج )است و مطمئنا پشت پرده انتشار این فیلم ایادی استعمار و تفكرات ضد اسلامی وجود دارد.