به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، رییس شورای فنی صنایع دستی آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود:صنایع دستی یکی از جلوه های مهم و ناب فرهنگ و هنر یک منطقه به حساب می آیند و عدم حمایت و پشتیبانی از شاغلان در این حوزه می تواند پایه های حفظ و ادامه این صنعت ریشه دار را متزلزل نماید.

محمدی تعداد کسانی را که از اواخر سال 89 تا کنون از شرایط بیمه برخوردار شده‌اند را بیش از یک‏هزار و 500 صنعتگر اعلام کرد و اظهار کرد: این تعداد با برخورداری از کارت شناسایی در آزمون فنی و حرفه‌ای شرکت و گواهی مهارت فنی دریافت‌ کرده‌اند و با تکمیل شدن پرونده این هنرمندان اداره کل تامین اجتماعی استان به نوبت آن‌ها را بیمه کرد.

وی اظهار داشت: هنرمندانی که تا به حال به معاونت صنایع‌دستی استان به منظور بهره‌مندی از بیمه تأمین اجتماعی مراجعه کرده‌اند در 45 رشته فعالیت می‌کنند و اغلب این صنعتگران را فعالان رشته‌های حکاکی روی نقره و زیورآلات سنتی تشکیل می‌دهند و در ضمن هنرمندان بافته‌های داری استان در جایگاه سوم قرار دارند.

رییس سازمان میراث‏ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد:‌ پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری 3 هزار شاغل صنایع‌دستی در سطح استان از حمایت بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.