به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، رضا حسینی، رییس امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی در جلسه هماهنگی سومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان با بیان این مطلب افزود: 733 پروژه در همایش سوم سرمایه‌گذاری این استان برای معرفی به این سرمایه‌گذاران ارایه می‌شود.

وی با اعلام آمادگی کامل آذربایجلان شرقی برای برگزاری همایش سوم فرصت‌های سرمایه‌گذاری تصریح کرد: این همایش در واقع هفت همایش جانبی را شامل می‌شود و محورهای هفت‌گانه در این همایش مورد توجه قرار دارد.

حسینی افزود: بخش‌های بازرگانی، امور زیربنایی، كشاورزی، صنعت و معدن، میراث فرهنگی، عمران شهری و بهداشت و درمان محورهای هفتگانه این همایش هستند.

نایب رییس مركزخدمات سرمایه گذاری آذربایجان شرقی یادآور شد: در این بخش‌ها جلسات مختلف و معرفی توانمندی‌ها صورت گرفته و در نهایت بحث تفاهمنامه‌های جذب سرمایه‌گذاری مطرح می‌شود.

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی اظهار داشت: معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی استان، بالا بردن سطح درآمد مردم، رونق اشتغال، اخذ تكنولوژی‌های جدید و نیز كاهش بیكاری از جمله اهداف این همایش است.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: استان‌های شمال‌غرب كشور نیز در این همایش حضور داشته و به معرفی توانمندی خود خواهند پرداخت.

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی گفت: با جلساتی كه با مسوولان اقتصادی شمال‌غرب كشور برگزار می‌شود، زمینه حضور فعالانه این استان‌ها بررسی خواهد شد.

گفتنی است سومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی چهارم و پنجم تیر امسال با مشاركت بخش خصوصی و دولتی و باحضور سرمایه‌گذارانی از 19 کشور در تبریز برگزار می‌شود.