به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، مدیر صادرات گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در جمع کارشناسان، مهندسین کشاورزی کشور عراق در تبریز با بیان این مطلب افزود:با توجه به کار کارشناسی که توسط بخش بازار تراکتورسازی ایران در عراق صورت گرفته نیاز کشاورزان این كشور به تراکتور سالانه بین دو هزار و 500 تا پنج هزار دستگاه است که تراکتورسازی ایران می تواند تمام نیاز این قشر از جامعهً عراق را تامین کند.

وی تصریح کرد: سال گذشته بیش از 220 دستگاه انواع تراکتور به مقصد عراق از تراکتورسازی ایران بارگیری شده که ارزش این صادرات بیش از 3 میلیون دلار بوده است.

خازن محصولات تولیدی در ایران را کاملا سازگار با زمین و توان خرید کشاورزان عراقی عنوان کرد و گفت: با توجه به کیفیت پایین محصولات چینی و ترکیه ای و همچنین قیمت بالای محصولات غربی که اکنون در بازر عراق ارائه می شوند تولیدات تراکتورسازی مورد اقبال کشاورزان این کشور همسایه قرار دارد.

وی بازدیدهای صورت گرفته در این قالب را در افزایش تبادلات فرهنگی، اجتماعی و در وهله اول تبادلات اقتصادی و صنعتی مهم ارزیابی کرد و گفت: مذاکراتی برای افزایش مبادلات با کارشناسان وزارت کشاورزی عراق در این بازدید صورت گرفت كه پیش بینی می شود با انجام این رایزنی ها زمینه برای افزایش چندین برابری صادرات تراكتور به عراق طی امسال صورت گیرد.