به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، رییس انجمن مهندسین کشاورزی عراق در بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در تبریز با بیان این مطلب افزود:هم اکنون محصولاتی که از کشورهای چین و ترکیه وارد بازار عراق می شوند بدون استاندار و تحت نظارت هیچ نهادی از سوی کشورهای مبداء و مقصد قرار ندارند در حالی که محصولات تراکتورسازی دارای استاندارهای بین المللی می باشد و این موضوع مورد توجه کشاورزان عراقی است.

وی که تراکتورسازی را نامد عزت و اقتدار مسلمان می داند می گوید: در حال حاضر زمینه ترویج و افزایش حضور تراکتورسازی در بازارهای عراق وجود دارد و امیدواریم شاهد حضور بیش از بیش محصولات این شرکت که توان رقابت با مدعیان این حوزه را دارد در عراق و مزارع آن باشیم.

نماینده انجمن مهندسین کشاورزی استان کرکوک عراق نیز در این بازدید خواستار انتقال تجربیات و ادوات کشاورزی از ایران به کشورش شد و گفت: تکنولوژی بالا و تجربیات مهندسین ایرانی غیر قابل انکار است.

مروان فوت ابراز امیدواری کرد: که حضور فعالان بخش کشاورزی عراق در ایران و تراکتورسازی زمینه افزایش تبادلات تجاری، اقتصادی و بخصوص صنعتی را فراهم آورد و شاهد گسترش روابط تجاری بین دو کشور دوست و همسایه باشیم.

گفتنی است 45 نفر از كارشناسان، مهندسین كشاورزی، مهندسینماشین آلات كشاورزی، مهندسان ساخت تراكتور و مدراسان دانشگاه بخش كشاورزی از تمام استانهای عراق در مدت 10 روز از مراكز كشاورزی، مجموعه ها و باغهای نمونه و مراكز تولید كنندهً ادوات كشاورزی ایران بازدید خواهند كرد كه به عنوان دومین مقصد بعداز استان قم در تبریز حضور یافتند.