به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، ولی الله دینی با حضور در مراسم آغاز عملیات گازرسانی به 5 روستای شهرستان هشترود با بیان این مطلب افزود: گسترش شبکه گازرسانی برای توسعه صنعت و کشاورزی به‌ عنوان یکی از سیاستهای اصلی دولت از سوی این شرکت دنبال می شود به‌طوریکه شرکت گاز استان با دخیل شمردن این مهم در تدوین برنامه های اجرایی، برای توسعه گازرسانی در بخش های صنعت و کشاورزی در خصوص تقویت توسعه پایدار و اشتغالزایی، رویکرد ویژه ای داشته و بطور جد در این مسیر گام بر می دارد.

وی اظهار داشت: برای گازرسانی به این روستاها اجرای 55 هزار متر شبکه توزیع و تغذیه و ساخت و نصب 3 ایستگاه کاهش فشار درون شهری با ظرفیت های 400 مترمکعب در ساعت و 5 هزار متر مکعبی پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با بیان این که هم اکنون نزدیک به 3هزار و پانصد خانوار روستایی شهرستان هشترود زیرپوشش گاز طبیعی قرار دارند، تصریح کرد: با گازرسانی به 5 روستای فوق، 600 خانوار روستایی با جمعیتی نزدیک به 2500 نفر از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی همچنین جمعیت شهری بهره مند از گاز طبیعی در شهرستان هشترود را بیش از 7 هزار خانوار اعلام و تصریح کرد: در حال حاضر عملیات گازرسانی در 35 روستای شهرستان هشترود ادامه دارد.